Anasayfa / Güncel / Görkemli açılış

Görkemli açılış

gorkemli-acilis-1

Çan Belediyesi tarafından yaptırılan arıtma tesisi görkemli bir törenle hizmete girdi. Tesisin açılış kurdelesini AK  Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan ile ilçe belediye başkanları birlikte kesti.

Çan Kocabaş Çayı kıyısına yapılan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’nun söylemine göre 10, AK Parti Grup başkan Vekili Bülent Turan’ın açıklamasına göre 15 milyon liraya mal olan 15 bin metre kare alanı kapsayan ve günde 7 bin metre küp atık işleyecek olan tesis, bölgeyi temizleyecek. Temizlenen atık sular ise Kocabaş Çayına yeniden çevreyi beslemesi için salınacak.

KUZU: “SİZLER BANA İNANDINIZ”

Çan Belediye Başkanı Kuzu, açılış konuşmasında aday olduğu gün Çan halkına “Benim hayallerim vardı. ‘Bunları sizler arkamda durduğunuz takdirde tek tek gerçekleştireceğim’ dedim. Sizler bana inandınız ve 8 yıldır arkamda duruyorsunuz. Jeotermal tesis başta olmak üzere 4 önemli tesisi Çanımıza kazandırdım. Çan’a 4 Cami 4 salon yaptırdım. Çanakkale’den gelip burada toplantı yapalım diyorlar. Bu hizmetlerin kazandırılması için Sayın Vekilimiz Bülent Turan’a çok teşekkür ediyorum. Çok emeği geçti. Katkılarını halkımız olarak takdir ediyoruz” dedi.

TURAN: “YANLIŞ VARSA, MAĞDURİYET VARSA GİDERİLİR”

Çan Belediye Başkanı Kuzu’nun konuşmasının ardından kürsüye gelen AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan ise konuşmasında Feto terör örgütünün yaptıklarına değinerek, şunları söyledi: “Biz Çanakkale’ye nasıl daha fazla hizmet edebiliriz. 18 Mart şehitlerinin ve 15 Temmuz şehitlerinin vebali bizim omuzlarımıza iki kat sorumluluk yükledi. 100 yıl sonraki işgale karşıda herkes ayağa kalktı. Feto bizim ayağımızın kiri. Daha büyükleri de var. Biz onları da buluyoruz. Bize Feto’yu siz büyüttünüz diyorlar. Diğer cemaatler gibi normal yola çıktılar. Fakat daha sonra sattılar kendilerini. Biz tüm ilişkimizi bunlardan kopardık. Şimdi mağduriyet edebiyatına başladılar. Yanlış varsa, mağduriyet varsa giderilir. Şimdi olağanüstü hali üç ay daha uzatacağız” dedi.

Bölgede bulunan ilçe ve belediye başkanlarının katılımı ile ortaklaşa kurdila kesilirken, misafirlere ve katılanlara da pilav ikram edildi. (Günnoş Yıldız)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Diplomatik Misafir” Star Morre

“Diplomatik Misafir” Star Morre İngiliz Büyükelçi Richard Moore’un, engelli eşinin köpeği için çıkarılan “diplomatik misafir” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif