Anasayfa / Güncel / Vali Tavlı: ‘Güzel günler göreceğiz’

Vali Tavlı: ‘Güzel günler göreceğiz’

si%cc%87teye

Geçtiğimiz ay Çanakkale’ye atanan Vali Orhan Tavlı, dün sabah merkezde görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Tanıştığı basın mensuplarından kentin çevre, kamu kurumları, GESTAŞ ve trafik vb. sorunlarına yönelik bilgi aldı.

10 Eylül 2016 tarih Çanakkale Valisi olarak kentimize atanan Vali Orhan Tavlı, bu sabah yerel ve ulusal basın temsilcileri ile düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Vali Tavlı, basın mensuplarına hitaben yaptığı konuşmada; “Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Bakanlar Kurulu üyelerinin kararı ile Çanakkale’ye, bu mukaddes vatan toprağına büyük Türk Milletine hizmet etme görevi tarafıma tebliğ edildi. Kendilerine huzurlarınızda bir kez daha en derin saygı ve şükranlarımı arz ediyorum” diyerek başladı.

Vali Orhan Tavlı, konuşmasının devamında ise şunları söyledi: “Basın emekçilerimiz zor şartlar altında çalışmakta, halkımızı doğru, güvenilir, tarafsız ve ilkeli bir habercilik anlayışı içerisinde bilgilendirmektedir. Üstlenmiş olduğunuz bu görev; demokrasi kültürümüzün gelişmesinde, sağlıklı toplum düzeninin yapılandırılmasında çok önemli bir yere sahiptir. Her türlü zorluğa rağmen, son derece özverili bir şekilde çalışarak görev yapan siz basın mensuplarınıza teşekkür ediyor. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

“HİÇBİR VATANDAŞIMIZIN ENDİŞESİ OLMASIN”

15 Temmuz darbe girişiminden sonra yaşanan olaylar sonrasında hiçbir vatandaşın endişeye kapılmaması gerektiğini belirterek şunları söyleyen Vali tavlı, Çanakkale’nin Türkiye açısından öneminin büyük olduğuna da değindi: “Şehitler diyarı Çanakkale bir gurur abidesidir. Milletinin onurlu duruşu ile toprağın nasıl vatan yapıldığını ortaya koyan muhteşem bir destandır. Bu destan farklı dilden, dinden yitirilen canların cesaret ve inançları ile birlikte yoğrulmuş, silahsız ve cephanesiz bir milletin tarihe yazdığı hürriyet mücadelesidir. Şükürler olsun ki; muazzam bir ruh ve gönül zenginliğine sahip olan bir milletin mensuplarıyız. Çanakkale bu topraklardaki maneviyatı ve ruhu anlamak, yerinde yaşamak için gelen milyonlarca insanın buluşma yeridir ayrıca. Farklılıklarımız zenginliklerimizdir. Tüm vatandaşlarımız bu anlamda inancına, diline, kültürlerine, yaşam tarzlarına ve diğer tüm farklılıklarına saygı göstermeyi şiar edineceğiz. İnsani kalkınmayı esas alarak hak ve özgürlükleri genişletmeye devam edeceğiz. Türkiye tarihinin en güçlü devlet-millet birlikteliğinin 15 Temmuz darbe girişimi karşısında ortaya koymuştur. Demokrasi, hukuk devleti ve hak-özgürlükler konusunda hiçbir vatandaşımızın endişesi olmasın. Milletimiz ülkesine ve iradesine sahip çıkmış, bu anlamda ülkemiz tarihinde ilk defa silahlı bir darbe girişimi milletimizin bizzat kendisi tarafından akamete uğratılmıştır.”

ÇANAKKALE’Yİ HIZLA TANIMAYA ÇALIŞIYORUM

Halkın hızlı ve doğru haber alması açısından basın kuruluşlarının çok önemli bir görev üstlendiğini belirten Vali Orhan Tavlı; “Özellikle vurgulamak isterim ki; Türk Medyası 15 Temmuz ve akabinde çok güzel bir performans sergilemiş, milletimizin bu direnişe katılmasına televizyon ve internet sayesinde aktarmıştır. Ben bu vesile ile Çanakkale’deki yerel medyamıza ve ulusal medyamızın temsilcilerine katkılarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Siz değerli basın mensuplarımızla birlikte ilimizin sorunlarını masaya yatırmak, kalıcı çözümler üretmek, kamusal alanda yapılan çalışmaların hızlı ve etkili bir şekilde basın kuruluşlarına hızlı bilgi aktarılması konusunda gerekli kolaylığın sağlanması bizler içinde çok önemlidir. Şu anda kamu kurum ve kuruluşlarından hızlı bir şekilde brifing alarak Çanakkale’yi hızlı bir şekilde tanımaya çalışıyorum. Aynı zamanda valiliğimizde STK, Dernek ve işadamlarımızla görüşmelerimiz de devam ediyor. An be an, gün be gün ili tanımaktayım. Yapacağımız istişare ve görüşmelerden sonra zaman zaman sizlerle bir araya gelerek karşılıklı istişarelerde bulunmaya devam edeceğim. Kamuoyunu ilgilendiren her konuda bana ulaşabilirsiniz, Çanakkale için iyi ve güzel çözümleri hep birlikte üretebileceğimize inanıyorum.” diye konuştu.

Çanakkale ile ilgili olarak basın mensuplarının görüş ve önerilerini duymak istediğini belirten Vali Orhan Tavlı, toplantıya katılanlar ile tanıştı. Toplantı sonunda ise basın mensuplarının kendin temel sorunlarına yönelik dile getirdiği görüş ve önerileri not alarak, konu ile bizzat ilgileneceğini ve en kısa sürede basın mensupları ile yeniden bir araya geleceğini ifade etti. (Eylem Gözeldere)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Orta Okul Öğrencilerinden Çevre Hareketi

Orta Okul Öğrencilerinden Çevre Hareketi Adatepe Orta Okulu öğrencileri tarafından Eko Okul Projesi kapsamında atık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.