Anasayfa / Güncel / Sağlıkçılardan sağlıklı yaşam için yürüyüşü

Sağlıkçılardan sağlıklı yaşam için yürüyüşü

1

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısı ile sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacı ile etkinlik düzenlendi.

Sağlıklı yaşam ve sağlıklı topluma dikkat çekmek amacı ile düzenlenen ‘Her Gün 10 Bin Adım’ temalı etkinlik amacı ile sağlıkçılar, İskele Meydanı’ndan Golf çay bahçesine ve tekrar İskele Meydanı’na kadar yürüdüler. Yürüyüşün ardından sağlıkçılar tekrar İskele Meydanı’nda bir araya gelirken, İl Sağlık Müdürü Kenan Eliuz, düzenlenen kampanya ve yürüyüş ile ilgili açıklamada bulundu.

Her gün 10 bin adımın vatandaşların sağlıkları ve uzun ömürleri açısından önemine dikkat çekmek amacı ile böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten Eliuz; “Bugün, Sağlık Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu bir yürüyüş kampanyası başlattık. 3-4 Ekim ‘Dünya Yürüyüş Günü’ olarak her yıl düzenlendiği için özellikle bugün vatandaşlarımıza hareket ve sağlıklı yaşamla ilgili yürüyüşün ne kadar önemli olduğunu anlatma adına böyle bir program düzenledik. Çanakkale’mizde de ciddi bir katılım oldu. Bu arada hem Kamu Hastaneler Birliğimiz hem Halk Sağlığı Kurumumuzun elemanları ile beraber tüm sağlık çalışanları ile birlikte yürüyüşü düzenledik. Vatandaşlarımızın günlük hayatlarında olabildiğince araç kullanmadan, zaten küçük bir şehirde yaşıyoruz, bu küçük şehrin avantajlarını kullanmak adına yürüyüş yaparak işlerine gitmelerini, günlük en az 10 bin adımı atmalarının sağlıkları ve uzun bir ömürleri açısından çok verimli olacağını düşünüyoruz. Farkındalığı yaratma adına böyle bir kampanya düzenlendi. Katılan arkadaşlar adına çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızı devamlı yürüyüşe davet ediyoruz” diye konuştu.   (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif