Anasayfa / Güncel / Namerde muhtaç olmadan 50 yıl

Namerde muhtaç olmadan 50 yıl

namerde-muhtac%cc%a7-olmadan-50-yil
Haberi yazan da, haberi okuyan da alışmıştır bütçeleri devasa kuruluşların, şirketlerin 30. yıl 50. yıl kutlamalarına. Özel programlar yapılıp gazetelere ilanlar verilir ve o şirketin başarı öyküleri yayınlanır. Çan ilçesinde ise emeği ile geçinen bir terzi, 50. Yılını müşterileriyle kutladı.

Çan’da 50 yıldır terzilik yapan ve mesleğine aşık olduğunu ifade eden emektar Sami Kırmış, meslekte 50. Yılını müşterilerine işyeri önünde verdiği ikramlarla kutladı. Çan Cumnuriyet Mahallesi Şehit Mustafa Kaya Caddesi’ndeki dükkanında konuklarını ağırlayan terzi Sami Kırmış 50 yıldır giyim kuşam sektörüne hizmet etmenin haklı mutluluğunu yaşadı. Terzi Kırmış giyinmenin bir sanat olduğunu ifade ederek, “Ömrüm, sağlığım elverdiği sürece mesleğimi ilk günkü aşk ile sürdüreceğim” dedi.

Terzilik mesleğinde 50. Yılını kutlayan Sami Kırmış’ın işyeri önünde verdiği kutlama organizasyonuna katılan CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın, “Emeğin, alın terinin, bileğinin hakkı ile namerde muhtaç olmamanın 50.yılı” diyerek Çanlı esnafa halkın sahip çıktığını ve
ilçede sevilen bir isim olduğunu söyledi. (Cemal Oral)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Orta Okul Öğrencilerinden Çevre Hareketi

Orta Okul Öğrencilerinden Çevre Hareketi Adatepe Orta Okulu öğrencileri tarafından Eko Okul Projesi kapsamında atık …

Bir Yorum

  1. Böyle bir şov yapmaya ne gerek vardı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.