Anasayfa / Güncel / Başkan Gökhan’dan Müftü Öcüt’e ziyaret

Başkan Gökhan’dan Müftü Öcüt’e ziyaret

3

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Camiler ve Din Görevlileri Kutlama Haftası kapsamında Çanakkale İl Müftüsü İbrahim Öcüt’ü ziyaret etti.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Biz belediye olarak cemaatin toplandığı her mekana önem verdiğimiz gibi camilere de büyük önem vererek titizlikle çalışıyoruz. Cami alanlarının temin edilmesi noktasında da çalışmaklar yaptık. İçinde bulunduğumuz sıkıntılı süreçte diyanetin ne kadar önemli olduğu bazı musibetler sayesinde ortaya çıktı.  Bu vesileyle sohbetinizden faydalanmak da niyetiyle sizi ziyaret etmek istedik” dedi.

“ALLAH ‘BU OLMADI BİR DİN DAHA’ DEMEYECEKTİR”

Başkan Gökhan sözlerine şu şekilde devam etti:

“Aslında tabii hep söylüyorum dinimiz çok çağdaş, her çağa ifade eden bir din. O dönemin statükosunu empoze eden bir din değil, statik değil. Tam tersine hep geleceği planlamış ve devinimi sağlamış olan bir din. Onun için dinimizi iyi bir şekilde öğrenmemiz gerekir. Bizim dinimiz son dindir. Bazen diyorum ki ‘Allah demiş ki sizle artık uğraşamayacağım. Sizin için bu şans’ Bu sonu iyi değerlendirmek lazım. Allah “bu olmadı bir din daha” demeyecektir. Kalbim pır pır ediyor. Ufuk çok genişlemiş; sonsuza dek doğru yoldan gidersek dinimiz var olacaktır. Ama olmadığı takdirde de kıyamet de yerine gelecektir” dedi. Bu sözler üzerine Öcüt, “Yaradan hepimize şefkat ve merhamet gösterecektir” diyerek düşüncelerini belirtti.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın ziyaretinden memnun kaldığını ifade eden İl Müftüsü İbrahim Öcüt, “Hassasiyetinizden dolayı size çok teşekkür ederim. Çanakkale’mizi seviyoruz. Çanakkale sakin ve huzurlu bir il. Eksiklerimiz de olabilir fakat buraya hizmet etmek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi. (Dilek Akşen)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif