Anasayfa / Manşet / Okul ihalesinde FETÖ düğümü

Okul ihalesinde FETÖ düğümü

1

Atatürk İlköğretim Okulu’nun güçlendirme çalışmaları nedeni ile yapılan tadilat yarım kaldı. İnşaat ihalesini alan müteahhit firmanın, paralel devlet yapısı ile ilişkisi bulunması sebebiyle çalışmalar durdu. Tadilata ne zaman devam edileceği ise bilinmiyor…

Okullarına bir an önce kavuşmayı bekleyen öğrenci ve veliler mağdur olurken, bu firmaya bu işin ihalesinin hangi kurum tarafından verildiği ise muğlak.

Çanakkale’de birçok okulda tadilat ve onarım amacı ile çalışmalar başlatıldı. Eğitim öğretim yılı açılmasına rağmen pek çok okulun yapım ve tadilat işleri sürerken, Atatürk İlköğretim Okulu çalışmaları ise durdu. Bu okulun öğrencileri, yine FETÖ ile ilişkisi bulunduğu gerekçesi ile kamulaştırılan Gökkuşağı Okulu’nda eğitimlerine devam ediyorlar.

Yetkililer, yapım işlerini alan müteahhit firmanın Fethullahçı Terör Örgütü(PDY) ile olan ilişkisi dolayısı ile okul tadilatının durduğu açıklamasını yaptılar. Yüklenici firmaya hangi kurum tarafından ihale verildiği ise muğlak. İlk olarak görüşlerini aldığımız Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat İşleri yetkilileri ihale süreci ile alakalarının olmadığını ihale ve yapım işlerinin İl Özel İdaresi tarafından yapıldığını belirttiler. İl Özel İdare yetkilileri tarafından okul tadilatı birinci ve ikinci ihalesinin Çanakkale Valiliği Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapıldığı ve kendilerine geldiği belirtildi. Okulun şu andaki durumu için ise yeni ihalenin yapıldığı ve tamamlandığı, onarım ve güçlendirme çalışmalarının en kısa zamanda bitirileceği ifade edildi.

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif