Anasayfa / Güncel / Önder: “18 Mart’ı neden resmi tatil yapmıyorsun?”

Önder: “18 Mart’ı neden resmi tatil yapmıyorsun?”

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Birlik ve Beraberlik Buluşması’nda partililer bir araya geldi. CHP İl Başkanı Nejat Önder, açılış konuşmasında hükümeti sert bir dille eleştirdi.

Önder Partililere, “Cumhuriyet’in ele geçirilememiş en sağlam kalesi, kandırılmayanların ortak adresi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Değerli Üyeleri; Sevr’e karşı Lozan’ı, Darbe ’ye karşı Demokrasi’yi savunan Değerli Yoldaşlarım “şeklinde hitap etti. Önder konuşmasına şu şekilde devam etti:

“İKTİDAR SÜRECİ SABOTE ETTİ”
“Biliyorsunuz ülkemiz 15 Temmuz’da büyük bir badire atlattı. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak 15 Temmuz sonrası süreci 14 yıldır ayrıştırılan toplumumuz için güzel bir birleşme bütünleşme vesilesi olarak görürken,  İktidar, bu süreci Yenikapı Ruhu’nu muhalifsin, OHAL’de koy sepete mantığıyla sabote etti. Yurttaşlarımızda, bu sayede ruh çağırarak demokrat olunmayacağını,  demokrasinin insanın ruhunda olması gerektiğini bir kez daha görmüş oldu.”

“18 MART’I NEDEN RESMİ TATİL YAPMIYORSUN?”
“Bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanı geçtiğimiz günlerde 15 Temmuz’un resmi tatil olacağını söyledi.
Kabul, Ömer Halis Demir’i ve darbeye karşı direnen nice isimsiz kahramanları elbette anacağız.
Siz resmi tatil yapmasınız da anacağız. Çünkü bizim geleneklerimizde demokrasiye sahip çıkanı baş tacı yapmak var. Şimdi buradan hükümete soruyorum?  Şehitlerimize bu kadar önem veriyorsun da bu milletin dönüm noktası olan 18 Mart’ı neden resmi tatil yapmıyorsun?”

“HAYATINDA CEPHE GÖRMEMİŞ, KENDİSİNE BAŞKOMUTAN DEDİRTTİ”
“Bu ülkenin evlatları okumasın mı Ezineli Yahya Çavuşu… Öğrenmesin mi Bigalı Mehmet Çavuşu. Feyz almasın mı Çanakkale’de doğan Mustafa Kemal’den… Biz istiyoruz ki hükümet hamaset yapmadığı zamanlarda da şehitlerimizi hatırlasın. Ama sanırım hata bizde sevgili dostlarım! Hayatında cephe görmeden kendisine Başkomutan dedirten bir adamdan biz ne bekleyelim.”

YAVERİNİ TANIYAMAYANDAN NE BEKLEYELİM”

“Kilis’e, Akçakale’ye bombalar düşerken Lozan’a laf eden adamdan biz ne bekleyelim. Şam’da Cuma Namazı kılmak üzere yola çıkıp, Süleyman Şah’ın kemiklerini sızlatanlardan biz ne bekleyelim.  Ergenekon’un Savcısı olan adamdan, Zekeriya Öz’e zırhlı araç tahsis edenden, yaverini tanıyamayandan, bizler ne bekleyelim sevgili dostlarım! Değerlerimize saldırıların iyice arttığı bir dönemde Cumhuriyet Halk Partililer olarak bir araya gelmemizin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Şimdi bize düşen asli görev,  Cumhuriyet düşmanlarına, Kandırılanlara, Kaz Dağları’nın delik deşik edilmesine göz yumanlara, Mustafa Kemal’in doğduğu toprakları kaptırmamaktır. Ben sözü fazla uzatmadan aranıza karışıp sizlerle birebir sohbet etmek istiyorum ve hepinize geldiğiniz için şükranlarımı sunuyorum” diye sözlerini bitiren Önder, konuşmasının bitmesinin ardından partililer ile sohbet etti.  (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif