Anasayfa / Güncel / Matematik: Gerçek ya da kurgu

Matematik: Gerçek ya da kurgu

1

 Çanakkale Millî Eğitim Müdürlüğünün Konsorsiyum lideri olduğu “Maths: Real Or Fiction (Matematik: Gerçek ya da Kurgu)” adlı projesi kabul edildi.

2 İtalya, 1 İspanya, 1 Türkiye İzmir- Ömer Mart Ortaokulu olmak üzere toplamda 5 ortak kurumun oluşturduğu ve Çanakkale Millî Eğitim Müdürlüğünün konsorsiyum lideri olduğu “Maths: Real Or Fiction (Matematik: Gerçek ya da Kurgu)” Adlı Projesi Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edildi.

87.360 Avro proje hibesi desteği ile kabul edilen projenin süresi 24 ay olacak. Proje ile ilgili İşbaşı İzleme ve Eğitim Hareketleri şöyle olacak. Montessori ve Malaguzzi Eğitimi İtalyan iki ortak tarafından Temmuz 2017 yılında İtalya’da gerçekleştirilecektir. Bir diğer işbaşı izleme hareketliliği Ağustos 2018’de İspanya’da gerçekleştirilecektir. Yurtdışı ve yurtiçi ortakların ve üst düzey yetkililerin katılacağı proje açılış ve kapanış toplantıları Çanakkale ilinde gerçekleştirilecektir.

STEM Eğitimi ve Singapur Eğitimi Çanakkale İl Millî Eğitim Müdürlüğünün misafirliğinde İzmir’den ilgili özel bir kurum tarafından verilecektir. Proje boyunca yapılacak etkinlikler ise şunlar olacak. Görünürlük faaliyetleri kapsamında; proje web sitesi ve sosyal ağ hesapları oluşturulacaktır.

Web sitesi üzerinden öğrencilerin katılımı ile proje logo yarışması gerçekleştirilerek interaktif ortam üzerinden birinci seçilecektir. Öğrenciler tarafından toplanan matematiğin günlük hayattaki kullanımı ile ilgili resim, karikatür, oyun,  küçük piyes gibi malzemeler Ömer Mart Ortaokulunda ve Millî Eğitim Müdürlüğünün belirlediği bir yerde sergilenecektir. Öğretmenlerin, üniversiteden yetkililerin ve öğrencilerin katılımı ile Çanakkale’de çalıştay düzenlenecektir. Çalıştay kitabı yayınlanacaktır.

Çalıştay ve işbaşı izleme eğitimlerinde edinilen yeni öğretim, yöntemleri ve planlar doğrultusunda Ömer Mart Ortaokulu’nda İngilizce dilinde Matematik ders sunumları kayıt edilerek web sitesi üzerinden yaygınlaştırılacaktır.  Çalıştay ve kaydedilen ders sunumlarından yola çıkılarak elektronik öğretmen kılavuz kitabı web sitesi üzerinde yayınlanacaktır. Öğrenciler ile matematiğin günlük hayattaki kullanımı ile ilgili röportajlar düzenlenip web sitesi üzerinde yayınlanacaktır. Proje değerlendirmesi başında, sonunda ve belirli aralıklarla anketler düzenlenecektir. Velilere yönelik Çanakkale’de matematik dersinin önemi ve öğrencilerin matematik dersine kazanımı konulu konferans düzenlenecektir. Konferans üniversiteden yetkililer tarafından gerçekleştirilecektir. Yurtdışı ve yurtiçi işbaşı izleme hareketlerine katılan eğitmenler tarafından edinilen eğitim ve bilgiler Çanakkale ili genelindeki tüm öğretmenlere de konferans şeklinde sunularak bilgilendirme yapılacaktır. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif