Anasayfa / Güncel / En yaşlı atlet Dulda barış için koştu

En yaşlı atlet Dulda barış için koştu

1

Türkiye’nin en yaşlı atleti Erdoğan Dulda, Turkcell Gelibolu Maratonu’nda barış için 10 kilometre koştu

‘Barış için koşuyoruz’ sloganıyla bu sene ikinci defa düzenlen Turkcell Gelibolu Maratonu’nda mücadele eden en yaşlı atlet, 89 yaşındaki Erdoğan Dulda oldu. Dulda, hislerini anlatmakta zorlandığını belirtip “Turkcell Gelibolu Maratonu Türkiye’nin en büyük koşusu, en anlamlı koşusudur. Bu maratonun sürekli hale gelmesini istiyorum.” ifadelerini kullandı.

“GENÇLER BU DUYGULARI ANLASIN İSTİYORUM”

Maratonun başlangıç noktası olan Morto Koyu’ndaki sembolik ‘Barış Fidanı’ dikimiyle başlayan Turkcell Gelibolu Maratonu’nda 10 kilometre kategorisinde yarışan Dulda, 6 yıl önce de Anzak Koyu’nda koştuğunu belirtip; “Çok duygulanıyorum. Hislerimi anlatmakta gerçekten çok zorlanıyorum. Atalarımızın Cumhuriyetimizi kurmak için hayatlarını kaybetmişlerdi. Bu topraklar için gözlerini kırpmadan ölümü gitmişlerdir. Gençlerin bu duyguları anlamasını istiyorum. Turkcell Gelibolu Maratonu Türkiye’nin en büyük koşusu, en anlamlı koşusudur. Bu maratonun sürekli hale gelmesini istiyorum” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Dava Yükü Azaldı

Dava Yükü Azaldı Adalet Bakanlığı tarafından hayata geçirilen arabuluculuk uygulaması sayesinde binlerce dosyanın mahkemeye gitmeden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.