Anasayfa / Kent Yaşamı / ‘Ünal Çetin başarısını tescilledi’

‘Ünal Çetin başarısını tescilledi’

3333

Son noktayı Başkan Pınar Koydu:

“Ünal Çetin başarısını tescilledi”

MHP’li Gökçeada Belediye Başkanı’nın sosyal medya hesabından sitem etmesine yönelik Gökçeada AK Parti İlçe Başkanı geçen hafta sert bir açıklama ile cevap vermişti. Bu açıklamaya Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakan Pınar da dahil oldu.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, sosyal medya hesabından geçen hafta yaptığı açıklamada “Gökçeada Belediyesine gelen 500.000 TL’yi iptal ettirdiniz sustuk. Karayolları Toplu konutların yolunu yapacaktı. Bölge Müdürünü şikayet ettiniz sustuk. İyi de pazardan, pazarcıdan ve vatandaştan ne istediniz.

Biz hizmet etmeye devam edeceğiz. Siz bozmaya… Ama unutmayın sürekli bizi takip edeceksiniz. Bizim şiarımız halka hizmet. Usanırsam ve yılarsam namerdim. Gökçeadalıya sözümüz var daha çok çalışacağız. Peki tamam boşaltacağız orayı hatta betonu da sökeceğiz. İyi de elinize ne geçecek…!” ifadelerine yer verirken, açıklamaya yönelik AK Parti Gökçeada İlçe Başkanı Ahmet Taşkın’dan sert bir açıklama geldi. Taşkın, Belediye Başkanını kabadayılık yapmakla ve ada halkına yeterli hizmet verememekle suçlarken, parti içi kavgaların ada halkını ilgilendirmediğini vurguladı.

AK PARTİLİ BAŞKANDAN AĞIR İTHAM

“Sn.Başkanın partisiyle problem yaşaması ve bir çıkmazın içine girmiş olması, kendisi ve etrafındaki 3-5 kişi dışında kimsenin derdi değildir. Sn. Başkanın bugün yapmaya çalıştığı şey de huzursuzluktan öte, Çanakkale kamuoyuna, Adamızla ilgili olumsuz imaj oluşturmaktan başka bir şey değildir.” diye konuşan Taşkın, açıklamasına şu ifadelerle son verdi: “Sn.Başkan seçildiği günden beri sağa sola saldırmaktan, sokak kabadayısı edasıyla atarlanmaktan vazgeçse ve hizmeti beceremiyorsa da ayıbıyla otursa Gökçeada Halkımıza da kendisine de Ülkemize de çok daha fazla fayda sağlamış olacaktır.”

BAŞARISI “ALTIN KARINCA” İLE TESCİLLENDİ

Bu atışmaya son olarak Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakan Pınar katılırken, Gökçeada Belediye Başkanı Çetin’e açıklamasıyla destek oldu. Başkan Pınar’ın, “Marmara Belediyeler Birliğince düzenlenen “Altın Karınca” Belediyecilik Ödülünü Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul ve Bursa Belediye Başkanlarının elinden alarak başarısını tescilleyen, 2 Mayıs 2014 de gerçekleşen sel baskınında günlerce ayağından çizmeyi çıkarmadan uykuyu unutarak Gökçeada sakinlerinin yanından bir an bile ayrılmayan dertleriyle hem hal olan bir Belediye Başkanı olarak kendisine yöneltilen suçlamalara ilişkin teknik konulara yönelik olarak şüphesiz Başkanımız cevap hakkını kullanacaktır.” ifadelerine yer verdiği açıklaması şu şekilde:

“Biz ülkücüler aile içi sıkıntılarda zaman zaman bir birimizle ters düşsek bile dışarıdan gelen hadsiz ve hukuksuz saldırılara karşı tek yürek, tek bilek ve tek ses olarak Ülküdaşlık Hukukumuzun gereği olarak bir araya gelmeyi kendimize,  şanlı tarihimize ve Türk Milliyetçiliği ve İslam Davasına gönül vermiş ve bu uğurda şehadete yürümüş büyüklerimize karşı görev addederiz. Sayın Başkan başka Partilerin iç işlerine karışmak yerine Gökçeada’da kendisine emanet edilen siyasi yapının görev ve sorumluluklarını yerine getirsin.

Hassas bir dönemden geçen Ülkemizin Birliğine zarar vermemek adına oluşan milli mutabakat ortamı gereği boğazımızda düğümlenen ve siyasi sorumluluğumuz gereği sessiz kaldığımız meselelere ilişkin kavga ve kaos ortamını tetikleyecek ve bu uyuma zarar verecek haksız beyan ve isnatlardan uzak durmasını kendisine salık veriyoruz.”

ÇETİN: “GÖKÇEADALILARA HİZMETKAR OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Öte yandan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, geçtiğimiz gün Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen ödül töreninde ‘Altın Karınca’ belediyecilik ödülünü almaya hak kazandı. Ödülünü İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Bursa Büyük Şehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin elinden alan Çetin, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Marmara Belediyeler Birliği’nin düzenlediği “ALTIN KARINCA” Belediyecilik ödül töreninde Gökçeada Belediye Başkanı olarak, Gökçeada Belediyesinin kazandığı Birincilik ödülünü İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Bursa Büyük Şehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin elinden almak gurur vericiydi. Bu ödülü Belediyede çalışan mesai arkadaşlarım ve tüm Gökçeadalılar adına kabul ettim. Gökçeada’yı ve Gökçeadalıları seviyoruz. Gökçeada ve Gökçeadalılara hizmetkar olmaya devam edeceğiz.” dedi.

(Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif