Anasayfa / Yazarlar / UEDAŞŞŞ! İNSAF!!

UEDAŞŞŞ! İNSAF!!

                                       UEDAŞŞŞ! İNSAF!!

                  Devlet, hükümet kanun çıkarır. Kayıp kaçak vb. kalemler faturaya yansıtılmayacak denilir. Mahkeme de bu yönde karar verir. Amma ve lakin devletin ürettiği elektriği satan özel firmalar, arkadan dolanıp, geçenden elli, geçmeyenden döve döve yüz elli almaya devam ederler. Şimdi sizlere, UEDAŞ’ın gönderdiği bir faturanın dökümünü anlatacağız. Bakıp kararı sizler verin. Enerji bedeli 135.00 TL. Dağıtım bedeli 74.98 TL. Enerji fonu 1.36, TRT Payı, 2,72, biv 6.79. KDV 39.90. Toplam  tutar nedir? 261.60 TL. Enerji bedeli ne kadardı? 135 lira. Yani tükettiğiniz elektrik tutarı, Ödeyeceğiniz miktar nedir? 261 lira. İnsaf yahu! Şu dağıtım bedelinin tutarına bakınız? 75 lira… Ne yapacağız? Yapacak bir şey yok. Kuzu kuzu faturayı ödeyip, üç kulhüvallah bir elhem okuyup yüzümüze sürecek. Sonra da yarabbi şükür diyeceğiz!

                                   İKİNCİ DARBE GİRİŞİMİ!

           İkinci bir darbe girişimi olacağı söylenip, halk tedirgin ediliyor. Kimse merak etmesin. Bir kalkışma olamaz. FETÖ’nün kolu kanadı kırıldı. Ancak kuru’nun yanında yanan yaş’ların mağduriyeti devam ediyor. Devlet adaletli davranmak zorundadır. OHAL var diye, özensiz davranmak insafsızlıktır. Nitekim başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere, hükümet yetkilileri de, aynı konudan muzdarip. Bir Milyona yakın insan, FETÖ soruşturmasında görevden alındı. Ya da tutuklandı. Ya da soruşturuluyor. Eğer bunların yarısı bile, bu terör örgütü ile bağlantılı ise korkacak bir şey yok. Zira hepsi zapt-ı rapt altında. Telaşa gerek yok. Ancak biz, bunların ağa babalarının hala saklandıkları, kendilerini kamufle ettiği düşüncesindeyiz. Devlet babanın yapacağı en önemli iş, masum insanların üzerine yapışan Vatan Hainliği yaftasını bir an önce kaldırmak olmalıdır. At izi, İt izinden ayrılmalıdır.

                                      AZICIK UCUNDAN

             Nasrettin Hoca, pazardan ciğer almış, evine gidiyormuş. Bir çaylak uçarak gelmiş, elindeki ciğeri kapıp kaçmış. Hoca da çaylağın arkasından şaşkın şaşkın bakakalmış. Kendi kendine demiş ki: – Ulan bu çaylağın yaptığını ben de yapmazsam, bana da Nasrettin Hoca demesinler!.. Yüksek bir yere çıkan Nasrettin Hoca, çevreyi gözetlemeye başlamış, yolda et götüren bir adam görünce; hemen seğirtmiş, adamın elinden eti kaptığı gibi kaçmaya başlamış. Adam da Hoca’nın peşine takılmış: – Hoca efendi, Hoca efendi, ne yapıyorsun sen? Hoca da şöyle cevap vermiş: – Ben çaylağım!.. Adam öfkeyle bağırmış:
– Madem çaylaksın, niye uçamıyorsun? – Ben acemi çaylağım!..**** Adamın biri, karısının kedisinden o kadar nefret ediyormuş ki; ne edip ne yapıp ondan kurtulmanın yollarını düşünüyormuş. Bir sabah kediyi arabaya atan adam, evlerinin 20 blok ötesinde bir sokağa götürmüş, onu orda bırakıp doğru işe gitmiş. Aynı akşam işten eve gelen adam, bir bakmış ki; kedi evin bahçesinde karısıyla oynuyor, kadın neşe içinde demiş ki: – Ay bütün gün onu aradım, ama akşamüstü bir baktım gelivermiş. Evin yolunu nasıl da bulurmuş benim akıllı kedim. Adam çok bozulmuş, ama belli etmemiş, ertesi sabah yine kediyi arabasına atmış, bu sefer evin 40 blok ötesinde bir sokağa götürüp bırakmış ve işe gitmiş, akşam işten eve gelmiş, bir de ne görsün; kedi salonda yine karısıyla yerlerde yuvarlanıyor. Adam ertesi gün kediyi 60 blok öteye bırakmış, akşam gelmiş yine kedi evde. Sonraki gün adam kediyi 70 blok öteye bırakmış, akşam kedi yine evde. Adam, ertesi sabah kediyi arabaya koymuş, 90 blok öteye gitmiş, oradan köprü yoluna girmiş, ilk çıkıştan sağa dönmüş, oradan tekrar sağa dönmüş, gitmiş de gitmiş, bir 20 blok daha uzağa gitmiş, sola dönmüş, biraz daha gitmiş ve orada kediyi arabadan atmış. Saatler sonra evin telefonu çalınca, kadın açmış: – Alo. Arayan kocasıymış: – Hayatım, kedi orada mı?
– Evet, neden sordun? – Şunu telefona bir çağırsana, kayboldum!.. Sağlıcakla kalınız.

Hakkımızda Yusuf Eroğlu

Yusuf Eroğlu

Bu Haber Çok Okundu

SINAV ZAMANI

SINAV ZAMANI 26-27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan TEOG sınavının mazereti 20-21 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Sınav …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif