Anasayfa / Güncel / Terör gündemden düşmüyor

Terör gündemden düşmüyor

22

Türkiye’nin Eylül ayı gündemi, terör ve FETÖ operasyonları oldu.

Türkiye Eylül ayında en çok, terör örgütlerinin saldırılarına karşı güvenlik güçlerinin yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği terör operasyonlarını konuştu. Medya Takip Ajansı Interpress’in her ay düzenli olarak yayınlamış olduğu “Türkiye Gündemi” haber araştırmasına göre, geçtiğimiz ay  terör olayları ile ilgili yazılı basına 50 binden fazla haber yansırken, çıkan haberler içinde özellikle DAEŞ-IŞİD terörü ile alakalı 12 binden fazla haberin yer aldığı görüldü. PKK terör örgütüne yapılan operasyonların ise 9 bini aşkın haberle gündeme geldiği saptandı. Yaşanan terör olayları ve operasyonlarda şehit olan asker ve polislerimizle ilgili ise yazılı basına 30 bine yakın haber yansıdığı saptandı.

OPERASYONLAR MEDYANIN DA GÜNDEMİNDE

Türkiye gündeminde geçtiğimiz ay en fazla konuşulan bir diğer konu ise 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası Fetullahçı Terör Örgütü/Parelel Devlet Yapılanması’na  (FETÖ/PDY) yönelik yapılan operasyonlar oldu. Tüm kamu kurum ve kuruluşarında başlatılan FETÖ/PDY Operasyonları hakkında yazılı basında 35 bini aşkın haber çıktığı tespit edildi. Bu operasyonlarda açığa alınan personeller ile ilgili de yazılı basında 2 bine yakın haber yer aldığı belirlendi.

OHAL VE KHK’LER GÜNDEMİN ÜST SIRALARINDA

Hükümet tarafından ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) uygulamasının uzatılıp uzatılmayacağı ve bu uygulama kapsamında çıkarılan ve çeşitli tartışmalara yol açan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK), Eylül ayında yazılı basında 10 bine yakın haberle gündeme gelirken, Suriye’de bulunan terör örgütlerine yönelik başlatılan ve bugüne kadarda devam eden Fırat Kalkanı operasyonları hakkında da yazılı basında 6 bini aşkın haber çıktığı tespit edildi. (Interpress)

    

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif