Anasayfa / Güncel / Şarlan ilki gerçekleştirdi

Şarlan ilki gerçekleştirdi

mans%cc%a7et

Çanakkale Barosu Olağan Genel Kurulu, hafta sonu Parion Otel’de gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen Genel Kurul’da hukukçular, tek liste olarak çıkan yönetim listesinde Başkan Bülent Şarlan ve yönetimi ile devam dedi. Alınan sonuç ile birlikte Baro tarihinde bir ilk yaşandı ve Avukat Bülent Şarlan üçüncü kez Baro Başkanı olarak seçildi. Daha önceki yönetim ile devam edecek olan ve teşekkürlerini sunan Şarlan ise geçmiş dönem faaliyetlerin de yer aldığı bir konuşma yaptı.

Şarlan gerçekleştirilen Genel Kurul açılış konuşmasında şunları söyledi:

“Genel kurulumuzun adaylık konuşmaları kapsamında huzurunuza gelmiş bulunuyorum. Sizleri tekrar saygıyla selamlıyorum. Baromuz yönetimine adaylık ile ilgili görüş ve düşüncelerimi paylaşmadan önce,  geçmiş dönem baro başkanlarımızı izninizle anmayı bir borç biliyorum.

Önceki dönem baro başkanlarımız Ali Niyazi Sarıdal, Mehmet Ata Soyuer, Nuri Aksoy, Burhan Cahit Altan, Mustafa Ergin Baksı, İbrahim Engin ve Hasan Sipahi’ye Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıralarını saygıyla anıyorum. Baromuzun bu önemli gününde; geldiğimiz seviyeye çok büyük katkılar sunan önceki dönem baro başkanlarımız, Işık İşgüden, Cengiz Tuğral, Hilmi Baydar, ilhan çakar, Orhan Usal, Murat Efe, Adnan Güler ve Tülay Ömercioğlu’na şükranlarımı sunuyor, emeklerine teşekkür ediyorum. Baromuzun kuruluşundan bu yana, tüm kurul ve komisyonlarında çaba sarf eden, emek veren, vakit ayıran meslektaşlarıma, zaman darlığından dolayı isimlerini anamadığım için özür diliyor, kendilerine tek tek şükranlarımı sunuyorum. Saygıdeğer meslektaşlarım, geçen dönem yaptıklarımızı sizlere özetle arz etmiştim. Verdiğiniz yetkiyle vaatlerimizin büyük bir kısmını gerçekleştirdiğimiz düşüncesindeyim. Bir önceki genel kurulumuzda, duyarlılığın gür sesli barosu olacağımızı söyledik, birlikte yaptık. Meslektaşlarımıza yönelik avantajları daha da yaygınlaştıracağız dedik. Hep birlikte yaygınlaştırdık. Eğitim, Seminer vb. çalışmaları artıracağız” dedik. Hep birlikte daha da artırdık.1

Bir önceki görev talebimizde, stajyer avukatlarımız, genç avukatlarımız İçin çalışacağız dedik. Onlarca programla, eğitimle, toplantı ve aktivitelerle, hatta Türkiye çapında kurultayla bunu da gerçekleştirdik. Toplumsal ve Hukuki konularda duyarlı kalacağız dedik. Açtığımız davalarla, basın açıklamalarıyla, etkinliklerle duyarlılığımızı gösterdik. Bu sayede,  kısa mesaj yolu ile duruşma bilgileri meslektaşlarımıza iletilecek, duruşma listelerinde hangi duruşmanın tamamlandığı, o an hangisinin devam etmekte olduğu da kolaylıkla takip edilebilecektir.

Değerli meslektaşlarım, girişimleri ve faaliyetleri ile daha fazla üreten ve daha fazla yön veren bir baro olmalıyız. Yeni oluşan yönetim kuruluna aday arkadaşlarımız ile bu hedefe ulaşmak için göreve talibiz. Destek verirseniz geçtiğimiz dönemden daha fazla çalışacağız. Mesleği zorlu günlerin beklediği malumunuzdur. Sorunlar büyüyor, sizlerden alacağımız destekle sorunları azaltmaya çalışacağız. Hukukun üstünlüğünü, hayatın her alanında tesis etmek için mücadele edeceğiz. Atatürk ilkelerine bağlı, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti çatısının, daha da kuvvetlendirilmesi için var gücümüzle çalışacağımızı bilmenizi isteriz.”

17.00 itibariyle sona eren seçimlerde 390 üyenin 282 si oy kullandı. Tek aday olan Bülent Şarlan, üyelerin tamamının oyunu alarak üçüncü kez Çanakkale Baro Başkanı seçildi. (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Çanakkale ile kan bağımız var”

“Çanakkale ile kan bağımız var” Bir dizi ziyaretlerde bulunma amacıyla Çanakkale’de bulunan Tarsus Belediye Başkanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif