Anasayfa / Güncel / Kentin girişimci kadınları

Kentin girişimci kadınları

mans%cc%a7et-alti

İki genç girişimci kadın, el yapımı ev dekorasyon ürünlerinin satışını yapacakları bir mağaza açarak Çanakkale’ye girişimciliğin güzel bir örneğini verdiler.

İrem Gün ve Nilay Alpaslan, ilk önce hobi olarak başlattıkları el yapımı dekorasyon ürünleri ve hediyelik eşyaları satışa sunmak için yeni bir mağazanın açılışını gerçekleştirdiler.

“Harmony” adını verdikleri mağazanın açılışını DİSK/GENEL-İŞ Şube Başkanı Erdinç Uslan yaptı. Uslan, “Şortlu kadınların tekmelendiği, kadınların kiralık ya da satılık diye nitelendirildiği günlerde Çanakkale’de iki genç kadının açmış olduğu bu mağaza kadın girişimciliğine güzel bir örnektir” diyerek açılışı yaparken, açılışa çok sayıda eş, dost ve akraba katıldı.

Gün, “Arkadaşım Nilay ile beraber el yapımı ve tasarım ürünlerinin olduğu bu mağazayı açtık. Bu mağazanın hikayesi aslında ben kızım Defne’ye hamile iken başladı. Onun için özel bir şeyler yapmak istedim. Zaman içinde bir tutku haline dönüştü. Buradaki ürünlerin tasarımları bize ait, her şey ele emeği. Daha çok kokulu taş ve ahşap ürünler üzerine çalışıyoruz. ‘Tarz evler için geliyoruz’ sloganı ile yola çıktık. Yapacaklarımız müşterilerimizin hayal gücüyle sınırlıdır.” dedi.

“Hayallerinize dokunmaya geldik.” diyen Nilay Alparslan, kişiye özel ve müşterilerin isteğine yönelik tasarımları da yapabildiklerini vurguladı. (Dilek Akşen)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif