Anasayfa / Güncel / Vekiller işadamlarını hiçe saymış

Vekiller işadamlarını hiçe saymış

ilker-altin

Önceki günü gerçekleştirilen Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yönetim Kurulu toplantısında, bildik görüntülerin aksine projelerden söz edildi. Sunumlar sırasında söz alıp araya girenler olsa da kentin geleceği açısından önemli iki proje ortaya çıktı.

Meclis üyesi İlker Altın, 1915 müze projesi isimli hazırladığı sunumu üyelere ve yönetime sundu. Çimenlik Kalesi çevresinde ve içersinde, yapılması düşünülen, yapılardan ve batıklardan toplanacak eşyaların sergilenmesi planlanıyor. Altın’ın hazırladığı bu proje için boğaz komutanlığı ile ikili görüşmelerin gerçekleştirildiği, buna benzer birçok görüşmenin de randevularının alındığını söylendi.

Yönetim kurulu üyesi Mustafa Kansu, Ezine’ye yapılmak istenen gıda ihtisas organize sanayi bölgesi için yapılan çalışmaları anlattı. Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kansu, uzun süredir bu iş için uğraş verdiklerini, çoğu sorunu çözdüklerini dile getirerek, “Sayın valilerimiz başta olmak üzere, vekillerimiz de bizlere yardımcı oldu. Son olarak Orman bakanlığında sorun çıktı. Bunu da aştık, askı süresini bekliyoruz. Eksiğimiz kalmadı.” diye konuştu.

Bu arada Başkan Bülend Engin ile ilgili toplantıya katılıp katılmaması hakkındaki sorular üzerine Başkan Yardımcısı Selçuk Semizoğlu, kürsüye gelerek şöyle konuştu: “Burası Çanakkale Ticaret Odası. Biz bu kuruma iktidarın milletvekillerini davet ettik. Tarihleri karıştırmışlar. Biz kendi sorunlarımıza sahip çıkmaz, dedi-kodu üretirsek bizi kimse ciddiye almaz. ‘Işıklar köyü yakınında Ticaret lisesi, bunun yanına da 300-400 dükkan yapalım’ dedik. Bunun için kooperatif kurduk. Yere üç kurum birden talip oldu. Durum böyle olunca da bürokratların kafası karışıyor. Şehrin önünü bizler açmalıyız. Birileri başkanları kavga ettirip, kendi küçük çıkarlarını kolluyorlar.” (Güngör Yıldız)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Diplomatik Misafir” Star Morre

“Diplomatik Misafir” Star Morre İngiliz Büyükelçi Richard Moore’un, engelli eşinin köpeği için çıkarılan “diplomatik misafir” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif