Anasayfa / Güncel / İşverenler GESTAŞ’a tepkili

İşverenler GESTAŞ’a tepkili

GESTAÞ LOGOSUNU YENÝLEDÝ (AYHAN ÖNCÜ/Çanakkale-ÝHA)

Hafta içi gerçekleştirilen Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu toplantısında bazı kurumlar mercek altına alındı. Bazı kurumların da kamuoyunda algı yönetmeye çalıştığı vurgulandı.

Sanayiciler, son günlerin en tartışmalı kurumların başında gelen GESTAŞ’ın, yaptığı açıklamaların inandırıcılıktan, gerçekten ve objektif olmaktan çok uzak olduğu vurgusunu yaptı. ÇTSO Yönetim Kurulu adına söz alıp kürsüye çıkan Başkan Yardımcısı Selçuk Semizoğlu, GESTAŞ yönetiminin yaptığı açıklamayı eleştirdi. Başkan yardımcısı Semizoğlu şunları söyledi;

“GESTAŞ’ın boğaz geçişinde hiçbir rakibi yok. Tek tabanca taşımacılık yapıyor. Dünya’da petrol fiyatları 120 dolardan 45 dolarlara geriledi. Bizim şirket zam yapıyor. Yüzde 98’i kamuya ait. Karlılıktan söz ediyor. Kamu şirketleri kar mantığı ile çalışmaz. Hizmet üretmek mantığı ile çalışmalıdır. Söz konusu açıkladıkları kar oranı da gerçek hesaba vurulduğunda yüzde 3’ü geçmemektedir. İnsanları kandırmasınlar. Ucuz ve kaliteli hizmet vermenin yollarını bulsunlar. Bu şirketin amacı kaliteli ucuz hizmet vermektir. Birilerine iş istihdamı sağlamak için değildir” dedi.

Öte yandan GESTAŞ Genel Müdürü değiştiğinden bu yana birçok çalışanın işine “İstihdam fazlalığı” gerekçe gösterilerek işlerine son verilirken, İstanbul’dan çok sayıda kişi getirilip yeni işbaşı yaptırıldığı öğrenildi. (Güngör Yıldız)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif