Anasayfa / Güncel / İÇDAŞ’tan farklı bir yaklaşım

İÇDAŞ’tan farklı bir yaklaşım

icdas-logo-jpg-formati-2

“Lafta değil, hakimiyet milletindir”

 

Biga da kurulan demir çelik tesisleri ile Türkiye’nin en büyükleri arasında bulunan İÇDAŞ firması, Çan’da yapılan ÇED toplantısında bugüne kadar olanların tam tersi bir yaklaşım gösterdi.

Çan’ın Yeniçeri, Helvacı ve Çomaklı bölgesinde yapılması düşünülen Termik santrali için toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, son teknolojinin kullanılacağı bir termik santral projesini hayata geçirmeye çalışacaklarını belirttiler. Köylülerle diyalog içersinde geçen toplantının sonunda firma yetkilileri, hazırladıkları bir bildiriyi köylülere dağıttılar.

İÇDAŞ’ın hazırladığı bildiride, “Eğer bölgemiz halkı, Yeniçeri, Çomaklı, Helvacı bölgesinde yer altı zenginliklerini, milli ekonomimize kazandıracak bir enerji santralinin yapılmasını istiyorsa, bizler çağın en gelişmiş teknolojileriyle donanımlı olarak enerji santralini bu bölgeye kazandıracağız. Yok eğer bölgemiz halkı Yeniçeri, Çomaklı, Helvacı bölgesinde İÇDAŞ veya başka hiçbir şirketin enerji santralinin yapmasına kesinlikle rıza göstermiyorlarsa; biz bu iradeye saygı göstereceğiz. Bizim yegane referansımız,  milletimizin iradesi olacaktır” dediler. (Aslı Yıldız)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif