Anasayfa / Güncel / Dünya barışı için Çanakkale’de toplandık

Dünya barışı için Çanakkale’de toplandık

1

1 Ekim’de 2’ncisi gerçekleştirilecek Gelibolu Maratonu’nu için start verildi. Çanakkale İskele Meydanı’nda Turkcell Gelibolu Maratonu Fuar Açılış törenle açılırken, GTP Turizm A.Ş. Organizasyonu ortakları ve Maraton Organizasyon Komitesi Başkanları Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik, Maraton hakkındaki görüşlerini gazetemize paylaştılar.

Aydeğer; “Bütün dünya barışı için büyük bir mesaj vermek amacı ile buradayız” derken, Çelik ise “Çanakkale’nin hangi anlamda reklamını yapabilir ve tanıtabilirsek bizim için en büyük kazançtır” diye konuştu.  Aydeğer ve Çelik startı verilen Gelibolu Maratonu için şöyle konuştular:

Armağan Aydeğer: “Geçen sene 2015 yılında başlatmış olduğumuz bu serüvenin bu seviyeye gelmiş olması ciddi bir gurur kaynağı… Önümüzdeki yıllarda bu organizasyon daha da devleşecek ve Çanakkale için çok büyük bir değer olmaya devam edecek. Burada ki sloganımız çok net. Bütün dünya barışı için büyük bir mesaj vermek için buradayız. Turkcell Gelibolu Maratonu, bu anlamda başta bölgemiz ve ülkemiz için çok önemli. Bu anlamda çok ciddi sosyal çıktılarımız var. Güzelyalı bölgesinde koşan kişiler için 10 bin tane fidan diktik. Bunun dışında aynı zamanda Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapmış olduğumuz resim yarışması çerçevesinde gençlerimize destek oluyoruz. Yine sivil toplum kuruluşlarımız burada, onlara da özellikle 1 Ekim diye özel bir kampanyamız olacak. Bu kampanya çerçevesinde almış olduğumuz kayıt ücretlerinin hepsini sivil toplum kuruluşlarına bağışlıyor olacağız. Aynı zamanda gerek yurtiçinden gerek yurtdışından bir basın ordusu gelecek. Birçok TV kanalında organizasyonumuz canlı olarak yayınlanıyor. Çanakkale’miz bugüne kadar ki belki de en önemli tanıtım fırsatını bulunduruyor ve bunu büyütmek hepimizin elinde. İşte büyük fırsatı, büyük bir kazanca çevirmek Çanakkalelilerin desteği ile gerçekleştirilecek bir konu. Onun için burada hepimiz, sevgili ortağım ve dostum Ahmet ve Ziya’ya çok teşekkür ediyorum. Bu noktaya hep birlikte çok büyük emekler ile taşıdık. İnşallah daha güzel hale getireceğiz.”

Ahmet Çelik: “Biz Çanakkaleli turizmciler olarak tek sevdamız Çanakkale. Çanakkale’nin hangi anlamda reklamını yapabilir ve tanıtabilirsek bizim için en büyük kazançtır. Bu yarattığımız ürünle de Çanakkale’nin tanıtımını, reklamını bütün dünyaya yaymak istiyoruz. Sevdamız Çanakkale, geleceğimiz Çanakkale, emeğimiz Çanakkale, bu ürünü, bu maratonu inşallah yeni nesiller geleceğe taşırlar ve Çanakkale halkı ve şehri için büyük bir kazanç olmuş olur. Tüm halkımızı, Türkiye’yi Gelibolu Maratonu için pazar günü koşmaya davet ediyorum. Maraton fuarımız, bugün itibari ile kuruldu. Maraton ve parkurlar ile ilgili her türlü detaylı bilgiyi alabilirler. Kayıtlarını yaptırabileler. Tüm halkımızı ve tüm Türkiye’yi Maraton fuarımıza, daha sonra Gelibolu’ya koşmaya çağırıyoruz.” (Eren Aşnaz)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif