Anasayfa / Güncel / Belediyeden kentlilere sosyal hizmet

Belediyeden kentlilere sosyal hizmet

1Çanakkale Belediyesi Esenler, Barbaros ve Troia Sosyal Yaşam Evlerinde, yeni dönem için kayıtlar başladı.

Edebiyat, sanat, müzik, bilgisayar, uygulama mutfağı, kültür gezileri gibi faaliyetler ile çocuk ve yetişkinlere yönelik farklı çalışmaları ücretsiz sürdüren Sosyal Yaşam Evleri, yeni dönem katılımcılarını bekliyor. Anne, baba ve çocuklara yönelik eğitim programları ile birlikte sosyal ve kültürel faaliyetler düzenleyen Sosyal Yaşam Evleri, kış sezonunda daha çok yetişkin, yaz sezonunda ise 7 – 14 yaş grubuna yönelik faaliyetler düzenlemektedir.

2016 – 2017 döneminde kadınlar için okuma-yazma eğitimi, anne destek eğitimi,  okul öncesi eğitimi, baba destek programı gibi çalışmalar planlayan Sosyal Yaşam Evleri, Barbaros ve Esenler mahallelerinde, 3 farklı noktada faaliyet gösteriyor.

El sanatları grubu, kadından kadına destek grubu gibi farklı çalışma gruplarını bünyesinde barındıran Sosyal Yaşam Evleri, farklı ilgi alanları ve zevklere yönelik çalışmalar sunuyor. Yıl boyunca çeşitli atölye programlarının yanında farklı konularda bilgilendirme toplantıları da düzenleyen Sosyal Yaşam Evleri, katılımcılarını sağlık, bilim, sanat gibi farklı konularda, alanının uzmanları ile bir araya getiriyor. Sosyal Yaşam Evlerine gelen katılımcılar, sosyal ve kültürel çalışmalar ile birlikte farklı deneyimler edinerek, dostluk ve dayanışma adına da güzel kazanımlar ediniyor. Troia Sosyal Yaşam Evi için  218 29 65, Esenler Sosyal Yaşam Evi için  212 22 66, Barbaros Sosyal Yaşam Evi 217 72 12 numaralı iletişim hatlarından irtibata geçilebilecek. (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif