Anasayfa / Güncel / Vatandaşlar rahatladı

Vatandaşlar rahatladı

2

Çanakkale Belediyesi zabıta ekiplerinin son uygulaması sokakta dolaşan yurttaşları oldukça rahatlattı. Belediyeye ait ekipler, esnaflara, vatandaşın geçeceği yol güzergahlarına, ürün koymamalarını istedi ve bu uygulamayı hayata geçirdi.

Öte yandan bazı esnaflar olaya tepki gösterirken, yurttaşlar da uygulamanın doğru ve yerinde bir karar olduğunu, son günlerde kaldırımlarda yürüyemez duruma geldiklerini belirttiler. Bu arada bazı gıda satışı yapan esnafların hala bu karara uymadığı, kaldırım işgallerinin devam ettiğini ileri sürdü. Yurttaşlar, “Bu sorunlar karşılıklı çözüme kavuşturulmalı. Belediye yetkilileri ses çıkarmıyor diye olay kaldırım işgaline dönmemeli. Esnaflar da hem iş yapamamaktan yakınır, hem de dükkanlara girecek alan bırakmaz” dedi.

Bu arada belediyeden büfe kiralayanların da hemen çevresini işgal ettiği, belediye yetkililerinin kendi kiracısı olan bu büfe sahiplerine de çeki düzen vermesi gerektiğini belirttiler. (Günnoş Yıldız)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif