Anasayfa / Güncel / Önder: “Kandırılmadınız, birlikte yaptınız”

Önder: “Kandırılmadınız, birlikte yaptınız”

arsiv

Chp İl Başkanı Nejat Önder, basına verdiği yazılı demeçte AK Parti-FETÖ arasındaki ilişkiye yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Önder, “AKP’ye göre FETÖ ile ayrışma miladı 17-25 Aralık 2013.Yani bu demek oluyor ki 17-25 Aralık öncesinde; kamu arazilerini Bülent Arınç’ın ifadesiyle ‘parsel parsel’ cemaate peşkeş çekmiş olabilirler. KPSS’de sızdırma yapıp belirli bir zümreye ayrıcalık sağlamış olabilirler. Devlette terfi almak için cemaat referansı kolaylaştırıcı rol almış olabilirler. AKP, Adaylarını belirlerken Pensilvanya’dan telkin almış olabilir. Bank Asya açılışlarında poz vermiş olabilirler. Hatta Zekeriya Öz’e zırhlı araç da tahsis etmiş olabilirler. Hatta Pensilvanya’ya gidip bağlılıklarını da bildirmiş olabilirler. Hitap şekilleri de ”Hoca efendi” olmuş olabilir. Bunların her birini 17-25 Aralık miladına kadar gerçekleştirmiş olabilirler. Lütfen bu söylenenleri ‘’kandırılma’’ kapsamında değerlendirin diye kamuoyunu yanıltıcı, halkın aklıyla alay edici bir tavırla pişkin pişkin bunları söyleyebiliyorlar ”dedi.

KANDIRILMADINIZ, BİRLİKTE YAPTINIZ”

Nejat Önder, “Pişkinlikleri yetmiyormuş gibi CHP ile FETÖ’yü ilişkilendirmek gibi ucuz bir manipülasyon peşinde koşuyorlar. Bu Kirli ilişkilere bulaşmış, bu sayede menfaat elde etmiş olup hala CHP’yi suçlamaya çalışan aklı evvellere sesleniyorum. İşte 2004 MGK Kararı, neden bu belgeye uygun hareket etmediniz? Neden bu karara rağmen 2004 sonrası kol kola hareket ettiniz?  Biz ‘’F tipi’’ yapılanma derken sizler ‘’Hoca efendinizi’’ savunmak için birbirinizi çiğniyordunuz. Haddinizi bileceksiniz. Çanakkale halkının aklıyla alay etmeye yeltenmeyeceksiniz. Yavuz hırsız ev sahibini bastıramayacak. Kandırılmadınız, birlikte yaptınız. (Haber Merkezi)

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif