Anasayfa / Eğitim / Mantaş: “Hizmet hareketi diyenler FETÖ düşmanı oldu”

Mantaş: “Hizmet hareketi diyenler FETÖ düşmanı oldu”

15Temmuz darbe girişimi sonrası açığa alınan Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı süreç ile ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP İl Başkanlığı Kadın Kolları 15 Temmuz darbe girişimi sonrası açığa alınarak mağdur olan öğretmenlerden Eğitim İş Şube Başkanı Ahmet Mantaş’a sendika şubesinde ziyarette bulundular. Gerçekleştirilen ziyarette süreç ile ilgili bilgiler veren Mantaş, şuana kadar ihraç edilmediklerini, ancak soruşturma, savunma ya da, savcılık ifadesi dahil hiçbir hukuksal gelişme olmadığının altını çizdi. İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’in sendika olarak hukuksuz uygulamalarına karşı gelindiği için resen bir uygulaması olduğunu ifade eden Mantaş; “FETÖ’cü olduğu için görevden atılan bir ihraç listesi yayınlandı. Bizi atmıyorlar ancak iade de etmiyorlar. Bugüne kadar ne ifade, ne savunma, ne bir savcılık herhangi bir girişimleri yok” diye konuştu.

Mantaş, açıklamasında şunları söyledi:

Biz Temmuz’un 27’si itibari ile açığa alındık ve 29’u itibari ile dilekçeyle itiraz ettik ve hala bize cevap vermiş değiller. Darbe girişimini Fettullahçı terör örgütü yaptı. Biz eskiden beri dini vakıf ve cemiyetler karşı mücadele eden siyasi kimliklerimiz net olarak kamuoyu tarafından bilinen insanlarız. Örgüt olarak da Eğitim İş, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, gericiliğe ve ırkçılığa karşı olan bir örgüt. Tam Bağımsız bir Türkiye’den yana bir sendikayız.

HİZMET HAREKETİ DİYENLER FETÖ DÜŞMANI, BİZ FETÖ’CÜ OLDUK

Mağduriyetler yaşanmasın diye kendi üyelerimizi uyarırken bende dâhil 4 üyemiz FETÖ örgütüne üye olmak, darbe yapmak, darbeye yardım ve yataklık yapmak ve sosyal medya paylaşımları yapmak gibi nedenler ile açığa alındık. Biz FETÖ’cü değiliz, durun bakalım dedik. Sizler hizmet hareketi gibi atıflarda bulunurken biz o zamanda FETÖ diyorduk ve ‘sizler o zaman bize kızıyordunuz’ dedik. ‘Soruşturma açarız böyle demeyin diyordunuz’ dedik. Şimdi biz FETÖ’cü olduk, siz FETÖ düşmanı oldunuz. Bizim kamuoyu oluşturmamızdan sonra eski Vali Hamza Erkal, ‘Eğitim İş, Eğitim Sen üyelerinin FETÖ terör örgütüne üye olmadığını biz biliyoruz, ama sosyal medya paylaşımlarından dolayı açığa alınmışlar’ demiş. Ben fazla twitter kullanmam, o gecede kullanmadım bunu net biliyorum. 668 sayılı bir KHK ile FETÖ’ye bağlı olan yayınlar, internet siteleri, tv ler kapatıldı. Ama bizim paylaşımda bulunduğumuz sitelerin hepsi yayın hayatlarına devam ediyorlar.  Paylaştığımız şeylerde linç edilen askerlerin neden polise teslim edilmediğine dönük eleştiriler aslında. Vali bey, bu açıklamadan sonra, ‘İl Milli Eğitim Müdürü’nün resen bir uygulaması olduğunu söylüyor’. Eğitim İş olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yapmış olduğu tüm hukuksuz uygulamalara karşı çıkıyoruz. İl Milli Eğitim Müdürü bundan çok rahatsız, bundan dolayı da intikam almak, öc almak duygusu ile OHAL fırsatlarını değerlendiriyor. Biz buna itiraz ettik. CHP Genel Merkezi’nin oluşturduğu komisyona, Bakanlığa konu ile ilgili itirazlarımızı sunduk. Şu ana kadar bir gelişme yok. İl Milli Eğitim Müdürü’nün müfettiş olduğundan beri cemaatin okulunda eğitim danışmanlığı yaptığını, İl Milli Eğitim Müdürü olduktan sonra okul müdürlerini cemaatin okulunda toplayıp toplantılar yaptığını, çocuğunu okula gönderdiğini. Yani cemaatle ilişkisi olduğunu biliyoruz.

YILDIRMAYI DÜŞÜNÜYORLARSA BOYUN EĞMEYECEĞİZ!

Bu konu ile lgili 8. Kişi intihar etti. Aynı Ergenekon, Balyoz davasında ki gibi mağduriyetler yaşanıyor. Üyelerimiz tedirgin, ancak ben tedirgin değilim. Devletin bize verdiği 3 Bin TL maaş var. Ben ekmeğimi taştan da çıkartırım. FETÖ ile uzaktan yakında ilişkisi olmayan, ilerici, devrimci insanların FETÖ’cü diye yaftalanıp, haysiyetsiz bir yakıştırma ile toplumda hedef haline getirilmesi, böyle etiketlenmesi insanların çevresi ve aileleri ile sıkıntılar yaşamasına sebep oluyor.  FETÖ’cü olduğu için görevden atılan bir ihraç listesi yayınlandı. Bizi atmıyorlar ancak iade de etmiyorlar. Bugüne kadar ne ifade, ne savunma, ne bir savcılık herhangi bir girişimleri yok. Bunu yapamayacaklar. Yıldırmayı düşünüyorlarsa biz boyun eğmeyeceğimiz. Biz gericiliğe karşı boyun eğmeyiz. Bunun bedeli neyse de ödemeye hazırız. Bu ülkenin bütünlüğü içerisinde, tam bağımsız bir ülke olması, laik Cumhuriyet değerlerine bağlı bir ülkede sonsuza kadar yaşamak gibi bir kaygımız var. Yoksa bunun dışında bu konuda bedel ödemeye de razıyız. Ancak bize, FETÖ’cü diye etiket yapmaları bizim canımızı sıkıyor. (Eren Aşnaz)

 

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif