Anasayfa / Güncel / Barış Koşusunda son adım

Barış Koşusunda son adım

2

Türkiye’nin ilk ve tek tematik maratonu olan Turkcell Gelibolu Maratonu koordinasyon ve bilgilendirme toplantısı dün bir otelde gerçekleştirildi.

GTP Turizm A.Ş. ortaklarından Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik’in sunuyla gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Eceabat Kaymakamı Murat Uzunparmak, İl Jandarma Komutanlığından   Kıdemli Başçavuş Erdoğan Canpolat ve Atletizm Federasyonu Çocuk Atletizmi Koordinatörü Nejdet Ayaz ile birlikte Çanakkale Belediyesini ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi temsilcileri katıldı.

START NOKTASI MORTO KOYU

Maraton öncesi tüm hazırlıkların tamamlanmasının ardından yapılan bilgilendirme toplantısında konuşan Armağan Aydeğer, “Turkcell Gelibolu Maratonu’nda 42 kilometrelik parkur, Morto Koyu’ndaki start noktasından başlayacak. Saat 11.00’de başlayacak yarışta katılımcılar, Alçıtepe Köyü’nden geri dönerek parkurda iki tur atacak ve yine Morto Koyu’ndaki finiş noktasına gelecek. Yarı maraton ise saat 11.15’de yine Morto Koyu’nda başlayacak. Maratondaki parkuru geçecek olan sporcular, bir tur atarak Morto Koyu’ndaki finişe gelecek. 10 kilometrelik koşu ise saat 11:30`da yine Morto Koyu’ndan başlayacak. Fransız Anıtı ve Redoubt İngiliz Mezarlığı’ndan geçecek katılımcılar, Morto Koyu’nda yarışı noktalayacak. Büyük katılımın beklendiği halk koşusu ise saat 11.45’te Morto Koyu’ndan başlayacak ve 5 kilometre uzunluğunda olacak. Tüm yarışmacıların ve halkın katılımı ile saat 14.00’te de Morto Koyu’nda ödül töreni gerçekleştirilecek” diyerek güzergah hakkında bilgi verdi.

Ahmet Çelik, “Maratonumuzun ikinci yılında 5000 kişilik bir katılım bekliyoruz. Geçen sene yapılan maratondan çok daha farklı ve zengin bir etkinlik ile bu sene etkinliğimizi düzenliyoruz. Üç gün sürecek olan Gelibolu Maratonunda tüm Çanakkalelilerin çok keyifli ve unutulmaz anlar yaşayacağına inanıyorum” dedi.

DAĞ: “5000 KİŞİLİK BİR KATILIM BEKLİYORUZ”

Vali Yardımcısı Dağ, organizasyonu dair yaptığı açıklamada, “Bu organizasyona çok emek verildi. Organizasyonu doğru ellere emanet etmişiz. Daha ikincisinin düzenleniyor olmasına rağmen Türkiye’nin sayılı organizasyonları arasına girmesi şehrimiz adına gurur verici bir durumdur. Çanakkale’nin tanıtım değerlerine de büyük katkısı olacağı inancındayım.  Bu sene seçilen sponsor firmaların çok kaliteli olduğunu gördüm.  Siz bu azimle devam ettikçe bizim sahip olduğumuz kamu gücü de sizinle olacaktır. Üst düzey bir katılım bekliyorum. 5000 kişiye ulaşılacağı konusunda araştırmalarımız var. Bu sene alınan güvenlik tedbirlerini de dikkatle takip ediyorum. Bu sene ülkemiz için önemli bir yıl. Demokrasi mücadelesi verdiğimiz ve başardığımız bu yıl da artık çok daha dikkatli olmalıyız” diyerek güvenlik önlemlerine dikkat çekti.

GELİBOLU MARATONU FUARLA BAŞLADI

Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda 2 Ekim 2016 Pazar günü düzenlenecek olan ‘Turkcell Gelibolu Maratonu’ ile ilgili hazırlıklar tamamlandı. Etkinlikler öncesinde 3 gün süresince Çanakkale İskele Meydanı ile Troya Atı’nın bulunduğu alanda Maraton Fuarı düzenlenecek.

29 Eylül, 30 Eylül ve 01 Ekim tarihlerinde, Çanakkale İskele Meydanında gerçekleştirilecek maraton fuarında destekçi ve sponsor kurumların katkıları ile çok yoğun bir etkinlik programı tüm katılımcıları ve Çanakkale halkını bekliyor. 29 Eylül saat 11:00 de başlayacak olan fuar, 30 Eylül ve 01 Ekim tarihlerinde saat 10:00 da başlayarak son gün akşam saat 21:00 e kadar devam edecek. Fuar boyunca  10,21 ve 42 Km katılımcıları akreditasyonlarını tamamlayarak sporcu kitlerini alabilecekler. Halk koşusuna katılmak isteyenler de katılımcı formalarını doldurarak, Turkcell Gelibolu Maratonunun en keyifli etkinliklerinden biri olan Halk koşusu ve yürüyüşüne katılabilecekler.

Gelibolu Yarımadası’nın tarihi noktalarındaki eşsiz maratonda yer alacak sporseverlerin maraton fuarına gelmeden www.gelibolumaratonu.com sitesi üzerinden online kayıt yapmaları daha hızlı akreditasyon için tavsiye edilmektedir.

Maraton fuarı kapsamında Jimnastik dans grubu gösterileri, break dans grubu gösterileri, çocuk bando, halk oyunları ve mehter takımları gösterileri, canlı performanslar, uluslararası ve ulusal koşu gruplarının etkinlikleri, DJ performansları, katılımcılar ile interaktif yarışmalar ve etkinlikler, IAAF çocuk atletizmi programı ve çocuk koşuları, eskimeyen değerlerimiz ile buluşma gibi çok dolu bir program bizleri bekliyor.

MARATONDAN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA ANLAMLI DESTEK

Ahmet Çelik , “Turkcell Gelibolu Maratonu etkinlikleri kapsamında ilkokul ve ortaokul öğrencilerine atletizmi tanıtmak ve sevdirmek amacıyla “Barış İçin Koşuyorum” konulu resim yarışması düzenlendi. Çanakkale ili genelinde resmi/özel ilk ve orta dereceli tüm okullardan katılım sağlandı. Tüm resimler kartpostal haline getirilerek katılımcılara bağış karşılında verilecek olup, toplanan bağışlar ihtiyaç sahibi miniklerimiz için Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edilecektir” dedi.

Çelik, “Geçtiğimiz yıldan çok farklı olarak Avrupa Atletizm Federasyonu’nun bir programı olan Çocuk Atletizmi etkinliğini Türkiye Atletizm Federasyonu’nun desteği ile gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 400 civarında ilkokul öğrencisi Troya Atı’nın bulunduğu bölgede kurulacak mini atletizm parkurları ile eğlenceli anlar yaşayacak” dedi. (Dilek Akşen)

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif