Anasayfa / Kent Yaşamı / Çan Belediyesi’nde neler oluyor?

Çan Belediyesi’nde neler oluyor?

images


Çan Belediyesi’nde neler oluyor?

Kendi kapısının önünü süpüremeyen yurttaş başka mahalleye ahkam kesebilir mi?

Güncelleme 10:13

 

NELER OLUYOR?

İki dönemden bu yana Çan Belediye başkanlığı görevini sürdüren AK Partili Abdurrahman Kuzu için icraatlarının ardı arkası bitmek bilmiyor. Kuzu’nun gelecek seçimlerde Çanakkale’den yani merkez belediye başkanlığına aday olacağı ileri sürülüyor.

Kuzu’nun hedefinin seçilmekten çok Çan’dan uzaklaşmak istediği ve bunu da yumuşak makul bir geçişle sağlamayı hedeflediği ileri sürüldü. Bu iddiaların yanı sıra Çan halkı, son günlerde en çok şu sorulara yanıt arıyormuş.

– Belediye son günlerde parsellediği arsaları kime verdi?

– Çöpleri hangi firma topluyor? Bu firmadan ve hizmetlerinden halk memnun mudur?

– Bu firmaya ya da iş yaptırılan başka firmalara, alacakları paralar ödeniyor mu? Yoksa takas işlemleri ile mi ödemeler gerçekleştiriliyor?

– Hastane için neresi planlandı? Mezbahane, hastane, belediye üçgeni mi kurulmak isteniyor? Hastane çevresinde bulunan arsalar kimindir? Bu arsaların tapuları el değiştirmiş midir? Kentin gelişme alanı olmayan bir yerler nasıl değerlendirilecek? Bu alanlar için planlama var mıdır?

– Çan Belediyesi jandarma çevresinde arazi almış mıdır?

Taa Çan’dan bizim kulağımıza kadar bu sorular geliyor. Biz de kamu adına sorduk. Sayın Başkanın yanıtlarını da kamu ile paylaşmak görevimizdir.

(Güngör Yıldız)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif