Anasayfa / Güncel / İtiraz dilekçelerimiz dahi kabul görmüyor

İtiraz dilekçelerimiz dahi kabul görmüyor

y

Çanakkale Eğitim Sen üyeleri 15 Temmuz sonrası yaşanan açığa alınmaları protesto etti. Yapılan açıklamada, açığa alınan üyelerin itiraz dilekçelerinin dahi kabul edilmediği ifade edilirken, yaşanan gelişmeleri hukuksuzluk olarak değerlendirdi.

İskele Meydanı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Belediye Başkanvekili Rebiye Ünüvar, Çanakkale Belediyespor Başkanı İsmet Güneşhan da destek verdi. Eğitim Sen Şube Başkanı Telat Koç tarafından yapılan açıklamada Koç; “Hükümet açıkça ne anayasa ne hukuk tanımaktadır! Bugün en temel demokratik bir hakkın kullanımına dahi izin vermeyenlerin, OHAL’i kendi hukuksuzluklarına kalkan yapanların amaçları ortaya çıkmıştır” dedi.

Yapılan açıklamada Şube Başkanı Koç, şöyle konuştu:

“Birçok ilde açığa alınan arkadaşlarımızın itiraz dilekçeleri kabul edilmemekte, anayasal bir hakkın kullanımı engellenmektedir. Hükümet açıkça ne anayasa ne hukuk tanımaktadır! Bugün en temel demokratik bir hakkın kullanımına dahi izin vermeyenlerin, OHAL’i kendi hukuksuzluklarına kalkan yapanların amaçları ortaya çıkmıştır. Amaçlarının darbeyle mücadele etmek olmadığı su götürmez bir gerçektir. Amaçları, kendisine itaat etmeyen herkesi, politikalarını eleştiren, kendilerine muhalefet eden herkesi zorla, zorbalıkla hizaya getirmeye çalışmak, sindirmek, susturmaktır! Ne öğretmensiz kalan öğrencilerimiz ne hakkaniyet ne de adalet umurlarındadır! Tek dertleri, daha fazla kadrolaşmak, istedikleri her şeyi daha kolay yapabilmektir! Bu nedenledir ki sendikal faaliyetlerimiz ‘suç’ kategorisine sokulmaya çalışılmaktadır. Çünkü her bir Eğitim Sen üyesi, yıllardır her türlü çirkin, mesnetsiz karalamaya ve iftiraya inat; emeği, hakları ve çocuklarımızın yarınları için mücadele etmektedir!”

(Eren Aşnaz)

1

“Ellerinde bir tek somut ve hukuki delil bulunmayanlar, suç işlediklerini bile bile sendikal faaliyetlerimizi, dolayısıyla mücadelemizi hedef tahtasına koymuşlardır. Çünkü onlar cemaatlere ‘yürü ya kulum’ derken, bugün darbeci dedikleriyle pozlar verirken, 4+4+4’le eğitimin içini boşaltırken bizler kamusal, parasız, laik, bilimsel, anadilinde ve nitelikli eğitimden yana mücadele veriyorduk. Onlar, kopya skandallarına, ataması yapılmayan öğretmen intiharlarına gözlerini kapamışken, bizler yine aynı meydanlarda tüm gücümüzle yaşanan skandallara karşı çıkıyorduk! Kısacası bizler, AKP’nin eğitimdeki ve toplumsal yaşamdaki yasakçı, cinsiyetçi, ayrımcı, eşitsizlikçi tüm uygulamalarına karşı en güçlü direnci oluşturuyorduk! Bu nedenle onlar savaş dedikçe biz barış istiyoruz, yaşamak ve yaşatmak istiyoruz dedik! Onlar ucuz iş gücü dedikçe biz emekten yana olduk! Onlar ‘rant’, ‘kader’, ‘fıtrat’, ‘iyi öldüler’ dedikçe biz, artık yeter, eşitlik ve adalet istiyoruz dedik! Bizler, yüz yıllık mücadele geleneğimizden aldığımız güçle bu karanlığı da yırtıp atacağız! Unutulmasın ki Eğitim Sen, omuz omuza vermenin, yarınlarımıza vurulan mühürleri söküp atmanın adıdır! Onursuzca yaşamayı tercih edeceğimizi sananların yüzüne bu gerçek tokat gibi çarpacaktır. Eğitim Sen olarak yaşamın her alanında kendisine itaati arzulayan ve bunun için her yolu deneyen bir siyasi iktidar karşısında asla geri adım atmayacağımız bilinmelidir. Her bir üyemizin, arkadaşımızın hakkı iade edilene kadar örgütlü mücadelemizi yükselteceğiz! Bizleri bu sözümüzden döndürmeye de kimsenin gücü yetmeyecektir! Herkes bilmelidir ki tarih, zalimleri en karanlık sayfalarında, zulme boyun eğmeyenleri de onuruyla, umuduyla ve cesaretiyle doğruyu söyleyenleri yazdığı gibi yazacaktır! Arkadaşlarımıza, öğrencilerimize söz veriyoruz: Birbirimizden aldığımız güçle, tüm güçlükleri aşacağız ve biz kazanacağız”

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Devlet; Parti Devleti Oluyor!

Devlet Parti Devleti Oluyor! CHP  Çanakkale Milletvekili Adayı Metin Ümit Ural, “Demokrasi, Değişim ve Reform …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif