Anasayfa / Güncel / Bu nasıl yasa

Bu nasıl yasa

1

Kent merkezinde yapılan inşaatların oturma izinleri alındıktan sonra yeni imalatlar yapılıyor. Belediyeye ait imar müdürlüğü ise bu sorunu bir türlü çözüme ulaştıramıyor.

Çanakkale kent merkezinde birçok sokakta ve apartman çekme mesafelerinin bulunduğu alanlarda, sonradan dükkan sahipleri ya da kiracılar kaçak imalat yapıyor. Yetkililer ise bu imalatları mühürleyip yıkımı gerçekleştiremiyor. 15 Temmuz darbesi sonrası FEM dershanesine kaçak yapılaşma var gerekçesi ile daha önce yapılan mühürleme yazısı asıldı.

Tüm uyarılara karşın yıkım işlemi gerçekleştirmeyince, yurttaşlar da bu davranıştan cesaret alarak, kaçak yapılaşmaya devam ediyor. CHP İl binasının arkasında bulunan çekme mesafeler, yeşil alanlar, kaçak imar imalatları ile çirkin bir görüntü ortaya çıkardı. Öğrenildiğine göre, bu kaçak binaların birisinin bodrum katının bile yapıldığı gözlendi. Belediye yetkililerinin bu çirkin görüntüyü bir an önce temizletmesi bekleniyor.

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif