Anasayfa / Güncel / ELDER: “Kadına karşı terörü lanetliyoruz”

ELDER: “Kadına karşı terörü lanetliyoruz”

3-manset

ELDER’li kadınlar, İstanbul’da şort giydiği için saldırıya uğrayan hemşire olayını kınamak amacı ile bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Morabbin Park’ta bir araya gelen kadınlara Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar da destek verdi. Açıklamayı yapan ELDER KDM adına Fatma Erdoğan, yapılan açıklamada Erdoğan; “Kadınlar cinayetlere kurban giderken, kadınlar tecavüzlere uğrarken, 45 çocuk tecavüze uğrarken neredeydiniz?” diye sordu.

ACİLEN YASALAR ÇIKMALI UYGULAMAYA KONMALI1-sec-2

Erdoğan, gerçekleştirilen açıklamada şöyle konuştu; “Kadın şeytan. Neden? Çünkü şort giymiş. Bunun çok benzer bir olay 5 yıl önce yaşanmıştı, basından izlemiştik. Ramazanda şortla otobüse binen voleybolcu bir kıza ‘terbiyesiz bacaklarını açmaya utanmıyorsun?’ diye hakaret edilmişti. Bu defa kurban bayramının ilk günü Maslak’ta evine gitmek üzere otobüse şortla binen Ayşegül Terzi’ye haddini bildirmeyi kendine vazife edinen bir şahıs önce sözlü sonra sataşmada bulunmuş ve genç kadının koltuğuna yönelip ‘Bu kadınlar şeytan, uğursuzluk saçıyor’ diyerek tekmeyle kadına saldırmıştır. Laik Türkiye Cumhuriyeti’nin bireyi olan biz kadınlara saldıran bu gözü dönmüş canavar ruhlu insanlar bu saldırıyı kendi düşüncelerini dayatma adına mı, yoksa namus adına mı yapmaktalar.

Namus adına ise, kadınlar cinayetlere kurban giderken, kadınlar tecavüzlere uğrarken,45 çocuk tecavüze uğrarken, ‘babalar kız çocuklarına şehvet duyabilir’ diye fetva verilirken, çocuk yaştaki kız çocukları evlendirilirken neredeydiler, neden tepki göstermediler? Şiddetten, öfkeden, kinden beslenen bu kadın düşmanları unutmasınlar ki, biz kadınlar ne giyeceğimize, nasıl davranacağımıza kendimiz karar veririz. Yaşam alanlarımıza müdahale etmek onların haddine değildir.

Bizim TBMM’den, Sayın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızdan, Sayın Adalet Bakanımızdan en acil talebimiz kadına terör uygulayan bu canilere en ağır cezaları kapsayan yasaları çıkarmaları ve acilen uygulamaya geçirmeleridir. Kadına karşı terörü amasız, lakinsiz, şartsız ve koşulsuz kınamaktan da öte lanetliyoruz.” (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif