Anasayfa / Güncel / Tümsek’ ten Bağ-Kur müjdesi

Tümsek’ ten Bağ-Kur müjdesi

     

tumsek-ten-bag-kur-mujdesi

       

Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, basına yaptığı açıklama ile bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına dair kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte yeniden yapılandırma başvurularının başladığını ifade etti.

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanun 19.08.2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.  Bu kapsamda; Sosyal Güvenlik Kurumu ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokolle, yeniden yapılandırma kapsamındaki 4B’li (BAĞ-KUR) vatandaşlara, borçlarını ödeyip emekli olabilme imkânı sağlanacak.

Yapılan protokol ile prim borcundan dolayı emekli olamayan BAĞ-KUR kapsamındaki kendi nam ve hesabına çalışan esnaf, sanatkâr ve çiftçilere herhangi bir teminat göstermeden kredi kullanarak emekli olma imkânı getirildiğini belirten Basri Tümsek, “Bu imkândan yararlanmak isteyen sigortalılar Sosyal Güvenlik İl/Merkez Müdürlüklerine başvurarak alacakları ‘Prim Borcunu Ödemesi Halinde Emekli Olabilecek’ yazısıyla Ziraat Bankası şubelerine müracaat edebileceklerdir. Ayrıca, birikmiş prim borcunu ödemesi durumunda 4B’den yaşlılık aylığı bağlanabilecekler, 4B prim borcunu ödemesi durumunda 4A’dan yaşlılık aylığı bağlanabilecekler, askerlik ve doğum borçlanmasını yapması durumunda yaşlılık aylığı bağlanabilecekler ile durdurulan hizmet sürelerinin ihya edilmesi durumunda yaşlılık aylığı bağlanabilecekler de yararlanabilecektir” dedi.

İl Müdürü Tümsek, “Sigortalılarımızın mağdur olmamaları için 6736 Sayılı Kanun Kapsamındaki Yapılandırma fırsatından mutlaka yararlanmaları gerekmektedir. Sigortalılarımızın başvuru sürelerini kaçırmamaları, ileride mağduriyet yaşamamaları açısından Yapılandırmanın son günlerinde oluşabilecek yoğunluğa kalmadan biran önce İl Müdürlüğümüz ve Bağlı Merkez Müdürlüklerimize başvurularını yapmalarını rica ederim” diyerek sözlerini bitirdi. (Haber Merkezi)

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif