Anasayfa / Güncel / Yılbaşından bu yana 250 bin acı haber

Yılbaşından bu yana 250 bin acı haber

sehit-cenazesi-371

Son bir yılda ülkemizde yaşanan terör olayları ve terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonlarda hayatlarını kaybeden şehitlerimiz ve yaralanan gazilerimizle ilgili yazılı basında 250 binin üzerinde haber çıkarken, gazilerimizle alakalı ise yazılı basına 65 bine yakın haber yansıdığı belirlendi.

Yapılan haberlerde özellikle cenazelerde yaşanan görüntülerin yürek burktuğu belirlendi. Terör örgütlerinin yaptığı saldırılarda hayatlarını kaybeden asker ve polislerimizin yanı sıra 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşamlarını yitiren demokrasi şehit ve gazilerimizin de gündem olduğu tespit edildi.

Medya Takip Ajansı Interpress’in “Şehitler ve Gaziler Haftası” dolayısı ile yapmış olduğu üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan incelemesine göre, şehitlerimizle ilgili yılbaşından bu yana yazılı basında 250 binin üzerinde haber çıkarken, her yıl Eylül ayında yapılan “Şehitler ve Gaziler Haftası” hakkında da 300’den fazla haber yayınlandığı tespit edildi. (Interpress)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif