Anasayfa / Manşet / Aydoğan’dan ironik açıklama

Aydoğan’dan ironik açıklama

aydogandan-ironik-aciklama

AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Saime Çetin Aydoğan, belediye otobüsünde şort giydiği için sözlü ve fiziki şiddete maruz kalan hemşire Ayşegül Terzi’ye yönelik yapılanı kınayan bir açıklamada bulundu. Aydoğan, saldırı için yapılan protestolara yönelik “Bilinçli ve sürekli tekrarlanan politik manipülasyonların, taraftar bulmak yerine, taraftar kaybettireceğini görememek de ayrı bir ironidir.” ifadelerini kullandı.

Aydoğan yaptığı açıklamada, “Ayşegül Terzi’ye hem toplumun bütün kesimleri, hem de hükümetin ilgili bakanlıkları sahip çıkmış ve Terzi’yi korumacı bir tavır sergilemiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ayşegül Terzi’yi bizzat arayarak geçmiş olsun dileklerini iletmiş, Terzi’nin yanında olduklarını, insani bakımdan ve kadın bakan olarak olaya tepki duyduğunu ve dava açılırsa, bakanlık olarak Terzi lehine müdahil olacaklarını söylemiştir ” dedi.

“ŞAHSIN NÖROLOJİK SORUNLARI OLABİLİR”

Aydoğan , “Bunun yanında Adalet bakanlığı da yeni bir yasal değişiklik hazırladığını açıklamış, buna göre yaralanmanın hafif olmasına bakılmaksızın, kasıtlı yaralamalarda tutuklama öngörüleceğini beyan etmiştir. Yani bu münferit olay karşısında insani ve hukuki olarak ne yapılması gerekiyorsa, yapılmıştır. Gerçekleşen olay malum şahsın fikir dünyasının bir tezahürüdür. Bunun yanında nörolojik sorunları olma olasılığı da yüksek gözüküyor. Keza abisi şizofren olduğunu söylemiş, başka bir yerde de bipolar olduğu yazılmıştı” diyerek sözlerine devam etti.

“BUNU SİYASİ KOZ OLARAK KULLANMAYIN”

Başkan Aydoğan Ayşegül Terzi olayının siyasi rant meselesi haline geldiğini düşündüğünü belirterek; “Bu gayri insani durum, toplumun hiçbir kesiminden karşılık bulamamıştır. Çünkü eylemin din, ahlak ve vicdan ekseninde bir yer bulabilmesi mümkün değildir. Farklı olabilirsiniz ama bunu asla şiddet kanalıyla vurgulayamazsınız. Böyle talihsiz bir olayı siyasi bir koz olarak kullanmak da olayın kendisi kadar manidardır. Burada da bu adamın akıl dengesinin bozukluğu yüzünden herkese kara leke çalınıyor. Bu bilinçli ve sürekli tekrarlanan politik manipülasyonların, taraftar bulmak yerine, taraftar kaybettireceğini görememek de ayrı bir ironidir” dedi. (Haber Merkezi)

 

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif