Anasayfa / Manşet / Karadağ’dan Erkek’e darbeyi legalleştirme suçlaması

Karadağ’dan Erkek’e darbeyi legalleştirme suçlaması

karadagdan-erkeke-darbeyi-legallestirme-suclamasi

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Yeşim Karadağ, yaptığı basın açıklamasıyla gündeme dair konuşurken, CHP’li Vekil Muharrem Erkek’in önceki gün yaptığı bazı açıklamalara da cevap verdi.

Hepimizin malumu üzere ülkemiz, 15 Temmuz gecesi hain bir darbe girişimi yaşadı. Yaşanan bu darbe girişimine karşı milletimiz sokaklara dökülerek en güzel cevabı verdi. 27 Gün boyunca tutulan nöbetler ile darbeye ve darbecilere karşı verilen bu cevap daha da pekişmiş, Türk Halkı tüm dünyaya örnek gösterilecek bir direnişe imza atmıştır. 101 Yıl önce dedelerimiz Çanakkale ruhu ile nasıl 7 düvele karşı gelmişse  101 yıl sonra o dedelerin torunları 7 düvelin düşmanın sentezi olan hain FETÖ’ye aynı ruh ile karşı koymuştur.

Çanakkale özelinde yaşadığımız toprakların hakkını vermek adına 27 gün boyunca nöbetlere katılım sağladık. Fakat maalesef Çanakkale yerelinde kendisini demokrasi bekçisi olarak niteleyen CHP demokrasi sınavından zayıf not aldı. Gerek CHP İl örgütü gerek CHP milletvekilleri gerekse kentin CHP’li belediye başkanı 27 Gün boyunca tutulan demokrasi nöbetlerinin hiçbirine katılmadılar.

Bugün CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in basına yansıyan demecinde ‘Demokrasisi zarar gören ve iyi yönetilemeyen ülkeler darbeye maruz kalır’ ifadesi demeci okuyan herkes de şok etkisi yaratmıştır. Sayın Muharrem Erkek bu demecinde darbeyi sanki masum bir olguymuş, olması gerekli bir şeymiş gibi lanse etmiştir. Halkın oyları ile seçilmiş bir milletvekilinin ağzından demokrasinin kara lekesi darbeler hakkında sarf edilen bu sözler ile ilgili kamuoyunda infiale yol açmış olup kamuoyu bu konuda kendisinden açıklık beklemektedir.”

Karadağ, konuşmasının devamında Sur Belediyesi ile yapılmış olan ve pek çok tartışmaya neden olan kardeşlik anlaşmasının da sona erdirilmesini talep etti. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Çanakkale Yatırımlarını Anlattı

Çanakkale Yatırımlarını Anlattı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bakanlığın Çanakkale’deki yatırımları ile ilgili …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.