Anasayfa / Kent Yaşamı / Günah mı sevap mı?

Günah mı sevap mı?

 

gunah-mi-sevap-mi

Çanakkale’nin incisi Kordon boyunda son iki yıldır en üst seviyeye çıkan yeni bir gelenek başlatıldı. Evsel artıklar başta olmak üzere ekmek ve yemek artıkları ile martıları güvercinleri doyurmak….

Avrupa başta olmak üzere gelişmiş ülkelerde insanlar doğal hayata müdahale etmeden tüm hayvanların günlük yaşamlarını sürdürmesine katkı sağlarken, bizler yeni bir moda anlayışını kentlere yerleştirmeye çalışıyoruz. İnsanlar evsel atıkları başta olmak üzere evlerindeki işletmelerdeki yemek artıklarını kordona dökerek hayvan severlik yaptıklarını sanıyorlar.

Ekmek artıklarını, kırıntılarını kordon boyuna sererek, gezinti yapan insanların bu kırıntılara gece basmalarına neden oluyor. Yurttaşlar, Çanakkale Belediyesi yetkilileri başta olmak üzere Tarım İl Müdürlüğü ve Çevre Sağlığı Merkezlerinde görev yapanların bu gidişata bilimsel ve uhrevi duygular çerçevesinde mantıklı bir yaklaşım getirmesini isteyerek, çevre sağlığının da dikkate alınmasını istedi.

Bazı yurttaşlar da hayvanlara yiyecek vererek sevap işlemek isterken, nimetlerin ayaklar altına alındığını, sevap yerine günah işlendiğini, bu arada doğal yaşama da müdahale edildiğini dile getirdi. (Günnoş Yıldız)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif