Anasayfa / Siyaset / At izi it izi

At izi it izi

pot31965-chp-il-baskani-onder-sordu-insanlarin-bo

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder yaptığı basın açıklamasında FETÖ terör örgütü ile hiçbir bağlantısı olmayan bazı öğretmenlerin açığa alındığını ya da ihraç edildiğini, Çanakkale Kamuoyu tarafından kim oldukları bilinen bu isimlerin derhal göreve iade edilmesi ve mağduriyetlerin önlenmesi gerektiğini söyledi.

“Muhalif Öğretmenler Mağdur”

Önder sözlerine “15 Temmuz’da ülkemizde yaşanan Fethullahçı (FETÖ) Cemaat mensubu askerlerce yapılan başarısız darbe girişimi sonrası ülkemizde OHAL ilan edilmiş FETÖ Terör Örgütüyle bağlantılı olduğu iddiasıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarında kamu çalışanlarına yönelik açığa alma ve ihraçlar yapılmıştır. Çeşitli meydanlarda demokrasi havarisi kesilen AKP İktidarı bu görevden alma süreçlerini bir cadı avına dönüştürerek, FETÖ ile yakından uzaktan ilgisi olmayan hatta AKP ve CEMAAT Kol kolayken bile yıllarca bu ikilinin karşısında mücadele etmiş, muhalif olan ve tüm kamuoyunca kimler olduğu net olarak bilinen isimleri de OHAL’de koy sepete mantığıyla ve kendi deyimleriyle at izi it izine karıştırmışlardır. Çanakkale yerelinde de buna benzer açığa almalar yaşanmış, Çanakkale Kamuoyunca kimlikleri bilinen, tanınan muhalif isimler özellikle öğretmenler mağdur edilmişlerdir” diyerek devam etti”
Mağduriyetler Giderilmeli
Başta Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet MANTAŞ, Eğitim Sen Çanakkale Şube Hukuk Sekreteri Barış DEMİR ve Eğitim İş ve Eğitim Sen üyeleri FETÖ-PDY Soruşturması kapsamında açığa alınarak FETÖ ile hiçbir şekilde ilişkisi olmayan ve Çanakkale Kamuoyu tarafından tanınan bu öğretmenlerin mağduriyetleri devam etmektedir. Okulların açıldığı bu günlerde, öğrencileri öğretmensiz bu öğretmenleri de öğrencisiz bırakmaya kimsenin hakkı yoktur.

Çanakkale Eski Valisi Hamza Erkal’ın basın aracılığıyla kamuoyuna duyurduğu açığa alınan bu öğretmenlerin FETÖ Terör Örgütüyle bağlantısı olmadığı tüm Çanakkale Kamuoyu tarafından bilinmektedir. Cemaatle de, FETÖ Terör Örgütüyle de hiçbir şekilde bağlantısı bulunmayan ve açığa alınan veya ihraç edilen,  Çanakkale Kamuoyu tarafından kim oldukları bilinen bu isimlerin derhal göreve iade edilmesi ve mağduriyetlerin önlenmesi gerektiğini tüm ilgililere duyuruyorum” dedi.

 

 

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Seçim Sürecini Değiştireceğim”

“Seçim Sürecini Değiştireceğim” Cumartesi günü gerçekleştirilen Kent Konseyi Başkanlık yarışını, Engin Kandemir ve yönetim kadrosu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif