Anasayfa / Kent Yaşamı / 9 günde 148 bin araç

9 günde 148 bin araç

indir-1

GESTAŞ Kurban Bayramını yoğun geçirdi. Günde 9 bin araç taşıyan şirket, bayram boyunca günlük ortalama 16 bin 500 araca hizmet verdi.

Kurban Bayramı tatili sona ererken bayram yoğunluğu rakamlara da yansıdı. Çanakkale Boğazı’nda araç ve yolcu taşımacılığını yürüten GESTAŞ, 9 günlük bayram tatilinde toplam 148 bin araç taşıdı. Lapseki-Gelibolu hattında 5, Çanakkale-Eceabat-Kilitbahir hattında 7, Gökçeada ve Bozcaada hattında 2’şer; Güney Marmara hattında 1, ayrıca adalar için deniz otobüsü ve gezi gemisiyle hizmet verdiğini belirten GESTAŞ’ın günlük ortalama taşıdığı araç sayısı 16 bin 500 oldu. Geçtiğimiz yıl aynı dönemde bu rakam toplam 115 bin araç, günlük ortalama 12 bin 700 araç civarındaydı. Geçen bayrama oranla araç sayılarında yüzde 29’luk bir artış yaşandı. Bayram boyunca taşınan yolcu sayısı ise yaklaşık 135 bin olarak gerçekleşti. Bayram tatili boyunca hafta sonu sefer tarifesini uygulayan şirket, ekstra yoğun olan geliş ve dönüş günlerinde ise seferlerini sıklaştırdı.

ONLİNE BİLET DÖNEMİ BAŞLIYOR

Bu yaz ilk kez Bozcaada dönüşlerinde online rezervasyon sistemini hizmete sunan GESTAŞ, yeni bir uygulamayı daha hayata geçirecek. 10 Ekim’den itibaren adalarda daha sonra kademeli olarak diğer hatlarda Online Bilet hizmeti devreye girecek. GESTAŞ yolcuları, artık yola çıkmadan biletini cepten, tabletten veya bilgisayardan alabilecek. Ring seferler ve ek seferlerle azalan yoğunluklar, Online Bilet dönemiyle tamamen ortadan kalkmış olacak. (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif