Anasayfa / Eğitim / 72 bin öğrenci ders başı yaptı

72 bin öğrenci ders başı yaptı

1

Çanakkale’de 72 bin 221 öğrencinin ders başı yaptığı eğitim öğretim yılının açılması dolayısı ile Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu’nda tören gerçekleştirildi. 

Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu’nda gerçekleştirilen eğitim yılı açılış törenine Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Belediye Başkan Vekili Rebiye Ünüvar, Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş ile öğrenci ve veliler katıldı. Temsili olarak asker kıyafeti ile 15 Temmuz nöbeti tutan bazı öğrenciler sıcaktan rahatsızlandı. Yapılan törende Milli Eğitim Müdürü Memiş, 15 Temmuz’u anarak; “Sevgili öğrenciler sizler ülkemizin aydınlık yarınlarının teminatısınız. Bütün gayretimizi sizleri iyi birer insan ve vatandaş olarak yetiştirmektir.   Bu duygu ve düşüncelerle, 400 okul ve kurumumuzda 5 bin 441 öğretmenimiz, 72 bin 221 öğrencimiz, velilerimiz ve eğitim-öğretim kademesinde çalışan bütün arkadaşlarımın ilköğretim haftasını tebrik eder, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ülkemize ve Çanakkale’mize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Müdür Memiş’in ardından konuşan yeni Vali Tavlı ise şöyle konuştu:  “Eğitim, üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken uğraş dolu bir süreçtir. 2023 hedeflerine doğru hızla ve kararlılıkla yürüyen ülkemiz, eğitim seferberliğini en üst noktaya taşımıştır. Türkiye Cumhuriyeti devletinin eğitimdeki hedeflerine ulaşması için büyük adımlar atılmıştır. Unutmamalıyız ki eğitim sisteminde aldığımız mesafe ve ilerleme, dünyadaki gücümüzü ve yerimizi belirleyen en önemli kriterdir. Sizler bu büyük milletin kıymetli evlatları olarak okula, hayatı ve paylaşmayı öğrenmek, ailenize ve milletinize faydalı bir insan olmak ve uygarlığı tanımak için geliyorsunuz. Okul bir eğitim yuvasıdır ve insanın geliştiği yerdir. Okul uygarlığın geliştiği yerdir.” (Eren Aşnaz)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif