Anasayfa / Sağlık / OBEZİTE 2 kat arttı

OBEZİTE 2 kat arttı

1

Yapılan araştırmalara göre, ülkemizde obezitenin görülme sıklığı son 10 yılda 2 kat artarken, her dört erkekten biri, her dört kadından ise ikisi obez olduğu belirtildi.

Araştırmaya göre, ülkemizde obezitenin görülme sıklığının son 10 yılda 2 kat arttığı ve Türk erkeklerinin dörtte birinin, kadınlarının ise dörtte ikisinin obezite sorunu ile karşı karşıya olduğu belirlendi. Obezite; besinlerle alınan enerjinin harcanan enerjiden fazla olması ve fazla enerjinin vücutta yağ olarak depolanması sonucu ortaya çıkan, yaşam kalitesini ve süresini olumsuz yönde etkileyen bir hastalık olarak tanımlanırken, kanserlerin yüzde yedisinin oluşumunda da obezitenin doğrudan etkisi olduğu tespit edildi.

BASINDA DA OBEZİTE HABERLERİ ARTTI

Medya Takip Ajansı Interpress’in üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan incelemesine göre, yılbaşından bu yana sağlık sektörü ile alakalı yazılı basına 250 binden fazla haber yansırken, bu haberler içinde diyet ve beslenme ile ilgili yazılı basında 63 bin 82 haber yer aldığı belirlendi. İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen obezite hakkında da yazılı basında yılbaşından bu yana 12 bin 574 haber çıktığı tespit edildi. (İnterpress)

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kepez Protez-Ortez’de yeni dönem

Troya Caddesi üzerinde hizmet veren Kepez Protez-Ortez Üretim ve Uygulama Merkezi, yeni ustası ile yeni …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif