Anasayfa / Kültür-Sanat / Işıklar içinde uyu Tarık Akan

Işıklar içinde uyu Tarık Akan

tarik-akan

Eğitim İş Çanakkale Yönetim Kurulu, geçen Cuma günü vefatıyla milyonları yasa boğan ünlü sanatçı Tarık Akan’ın ardından veda açıklaması yayımladı.

 Eğitim İş Çanakkale Şubesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Halk için sanat yapan, sanatın devrimciliğini her alanda her zaman her koşulda gösteren devrimci sanatçı Tarık Akan’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Atatürk devrim ve ilkelerinin yılmaz savunucusu, darbelerin her türlüsüne her dönemde karşı durabilen, 12 Eylül döneminde yargılanan ve 2,5 ay hücre hapsi cezası alan ancak yine de gericiliğe ve ırkçılığa karşı verdiği mücadeleden asla vazgeçmeyen Tarık Akan, oyunculuğu ve duruşuyla tüm sanatçılara örnek olmuştur.

AKP’nin uyguladığı politikalar karşısında ‘Hepimiz Atatürk’ün kurduğu laik, çağdaş ülke için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Hapse de atsalar paşalar gibi yatarım’ diyen halkın sanatçısı Tarık Akan zihinlerde ve yüreklerde yaşamaya devam edecektir. Ulusumuzun başı sağ olsun.”  (Haber Merkezi)

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

binali-yildirimdan-kilicdarogluna-cok-konusulacak-cevap-h1453121113-7a51e0

Hayat öpücüğü olmalı

Hayat öpücüğü olmalı Dün Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısından sonra önemli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.