Anasayfa / Manşet / Turan: “Kayyumların arkasındayız”

Turan: “Kayyumların arkasındayız”

 1

Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen AK Parti bayramlaşma töreninde konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, OHAL süresi içerisinde 28 ile atanan kayyumların arkasında olduklarını belirtti.

Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen AK Parti bayramlaşma törenine AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, İl Başkanı Yeşim Karadağ, eski vekiller ile partililer katıldı. İl Başkanı Karadağ ve Vekil Gider’in ardından konuşma yapan Turan, OHAL sonrası belediyelere atanan kayyumları destekleyen bir konuşma yaptı. Turan, aynı zamanda Kayyum ile değil Sur halkı ile kardeş olduklarını belirten Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı da ima ederek; “Sur’a atanıyor, ses Çanakkale’den çıkıyor. Kayyum oraya atanıyor, ses buradan çıkıyor. İsyanımız buna” diye konuştu. Turan Çanakkale’ye yapılması planlanan Boğaz köprüsüne talan yaratacağı amacı ile karşı çıkanlara ise “istemeyen geçmesin” diyerek cevap verdi.

KAYYUM SUR’A ATANIYOR, SES ÇANAKKALE’DEN ÇIKIYOR

Turan partisinin bayramlaşma töreninde atanan kayyumlar için şunları söyledi:

“Seçim oldu, seçimden sonra 2 yıla yakın zaman geçti. İdareler soruşturma açtı, uyardı. Gittiler geldiler. Ama sen terör örgütüyle olan ilişkini utanmadan sıkılmadan kamu gücüyle yasal hale getirmeye çalışırsan, devletin aracıyla, siyah plakasıyla bomba taşıyıp hendek kazar, onlara para aktarmaya devam edersen oraya kayyum atamak bizim boynumuzun borcudur. Hatta o kayyum az, onların partisine de, onların kapısına, zihnine de kayyum atanmalı diye düşünüyorum. Kayyum atanacak tabi ki. Ama kötü olan şu, kayyum Sur’a atanıyor, ses Çanakkale’den çıkıyor. Kayyum oraya atanıyor, ses buradan çıkıyor. İsyanımız buna. Biz Türk ve Kürt’ün kardeşliğini bilen insanlarız. Biz Hakkâri ve Şırnak’ın kaderinin bir olduğunu bilen insanlarız. Ama gördük ki son dönemde Çanakkale’de de Milli olmayla ilgili bir sınav var. Herkes yerini, safını net ortaya koyacak. Terörün yanında mısın? Karşısında mısın kardeşim?

EL KAİDE DE AMERİKA’DA BAŞKAN OLAMAZ

Kayyum geç kalmış, iyi bir adımdır. Hiç kimsenin bu ülkede kamu gücünü terörle ilgili kullanma hakkı olamaz. Çok istiyorsan cepten verirsin, kendi aracını verirsin, ama bunun da mahkemede hesabını verirsin. Halk sana hizmet et, iş yap diye oy vermiş. Sen dağa para göndereceksin, araç göndereceksin. Olur, mu öyle şey? Dünyanın neresinde kendisini yıkmaya çalışan örgüte bir devlet bu imkânı verir. El Kaide gitsin Amerika’da 11 Eylül’den sonra bir şehre bir başkan olsun. Olabilir mi? Böyle bir şey olmaz. Kayyum gecikmiş de olsa önemli bir adımdır. Biz kayyumların arkasındayız, işini yaptığı müddetçe. Tabi ki zamanı gelince tekrar seçim olacak, ümit ediyorum en doğru adımlar atılacak.”

TURAN’DAN ‘İSTEMEYEN GEÇMESİN’ RESTİ

Turan, boğaz köprüsünün yapımı için ise şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım’ın, temelini 18 Mart 2017’de atacaklarını açıkladığı Çanakkale 1915 Köprüsü konusuna da değinen Turan, “İstemeyen geçmesin, biz köprümüzü yapacağız. İstemeyen sıra beklesin, gemi beklesin; biz köprümüzü yapacağız. Ama şehrimizin dokusunu kollayarak, çevreye zarar vermeden bunu yapacağız” (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif