Anasayfa / Manşet / Saçıkara: “Üst akıl demek, Amerika demek”

Saçıkara: “Üst akıl demek, Amerika demek”

suleyman-sacikara-2

Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Saçıkara, yaptığı açıklamayla 15 Temmuz Darbe girişimi sonrası sıkça dile getirilen ‘Üst Akıl’ın adını belirtti.

Saçıkara yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizde daha da alçaklaşan terör saldırılarının acılarını da yaşıyoruz. Ne hedef ayırt ediyor terör, ne sınır tanıyor. Tehlikeli yüzünü bazen bir mahalle düğününde gösteriyor, bazen Güneydoğu’dan sonra Karadeniz’e yayılmaya çalışarak.

DHKP-C Karadeniz bölgesine sızmaya, tahribat yapmaya çalışıyor. IŞİD Elazığ’da, Hatay’da, Gaziantep’te, terör eylemleri gerçekleştiriyor. PKK zaten 30 yılı aşkın süredir Doğu ve Güneydoğu’ya saldırıyor. Yani, ülkemizin her yerinde korku, kaos, katliam yapılıyor, iç savaşa ortam hazırlanıyor.

Terör, yaşattığı ölüm ve acının yanı sıra, milletimizin moralini çökertmek, korku ve kaos oluşturmak için psikolojik harp tekniği olarak kullanılıyor. Şunu iyi bilelim ki, askerimizi, polisimizi, halkımızı hedef alan terörist saldırılarının amacı 15 Temmuz darbe girişiminin amacıyla aynıdır. Ülkemizin bütünlüğü hedef alınmaktadır. Ülkemizin parçalanması hedef alınmaktadır.

ÜST AKIL’IN İSMİ CESARET GÖSTERİLİP ZİKREDİLMİYOR

Küresel Emperyalizmin Büyük Ortadoğu Projesi uygulanmaya devam ediyor. Büyük İsrail’in kurulması amaçlanıyor. Bunun için de Türkiye, Irak gibi, Libya gibi, Suriye gibi iç savaşa sürüklenmek isteniyor. Hem canlarımıza kıyan, hem korku ortamı oluşturarak milletimizi huzursuz eden terör örgütlerini destekleyen Batı ile bu işin çözülmesi mümkün değildir. Batı ile yürünen yol dikenlidir, çıkmaz sokaktır. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve hükümet yetkilileri, ülkemize karşı uygulanan planların ‘üst akıl’ tarafından yapıldığını dile getiriyor. Ancak ne hikmetse bu üst aklın adı net olarak dile getirilmiyor. Cesaret gösterilip de isim zikredilmiyor. Biz o cesareti gösterelim: Üst akıl demek, Amerika demek. Üst akıl demek, Avrupa Birliği demek. Üst akıl demek, Siyonist İsrail demek. Üst akıl demek, küresel emperyalizm demek. Üst akıl demek, Büyük Ortadoğu Projesi tam gaz uygulanmaya devam ediyor demek. Madem yöneticilerimiz bu üst aklın marifetlerini biliyor da, niçin bu söylemler kamuoyuna yönelik bir algıdan öteye gitmiyor. Eleştirel söylemler dile getiriliyor, ancak uygulamaya zerre kadar yansımıyor. Avrupa Birliği’ne veryansın ediliyor. Türkiye’nin içişlerine karışmakla suçlanıyor. Çifte standartla suçlanıyor. Ki bizce bu suçlamaların hepsi doğrudur. Ancak bu durum ne AB’ye üyelik müzakerelerine, ne de AB’yle ilişkilerin sorgulanmasına neden olmuyor. AB, hala karşımızda bir hedef, bir ideal olmaya devam ediyor. ABD eleştiriliyor. Ancak ABD ile stratejik ortaklık devam ediyor. Tabiki ülkeler arası ilişkiler kesilsin, bitirilsin demiyoruz. Demek istediğimiz şu ki, hem Avrupa Birliği hem de ABD ile milli menfaatler çerçevesinde bir ilişki geliştirmelidir. Türkiye’nin, ABD gibi emperyalist bir devletle hangi konuda müttefikliği olabilir. Bütün hedefi Ortadoğu’nun ve İslam ülkelerinin parçalanması olan bir devletle hangi konuda çıkarlarımız ve stratejilerimiz örtüşebilir.

İktidar, bütün bu gerçeklere dikkat ederek iç politikayı da dış politikayı da yeniden doğru bir yaklaşım ve anlayış ile ele almalıdır. Tarih boyunca milletimizin teröre karşı en güçlü silahı İslam kardeşliğinde birleşmek olmuştur. İslam kardeşliği bağı ne kadar güçlüyse terörün o kadar üstesinden gelinmiş, bu bağ ne zaman zayıfladıysa bize zararı o ölçüde büyük olmuştur. Bu anlayışla ülkemiz adına yeni bir yol haritası çizilmesi ve yeni bir ilişki modeli kurulması gerekmektedir.” diyerek Çanakkale’nin ve İslam âleminin Kurban Bayramını en içten dilekleriyle kutladığını ifade etti. (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif