Anasayfa / Kent Yaşamı / Bayram tatili Çanakkalelilerin çilesi

Bayram tatili Çanakkalelilerin çilesi

 

1-5

 

Çanakkaleliler her bayram olduğu gibi yine bu bayram da feribot araç kuyruğu çilesini çekmeye devam etti. Bayram tatili için İstanbul’dan ege kıyıları başta olmak üzere Körfeze gelen tatilciler, dönmeye başladı.

Anadolu yakasından Eceabat ve Kilitbahir’e, oradan da İstanbul’a gidecekler İskele Meydanı başta olmak üzere Çanakkale kent içi şehir trafiğini kilitledi. Sabah saatlerinden itibaren trafik polisleri ve ekipleri önlem almak için iskeleye bağlı olan Demircioğlu Caddesine bağlanan tüm ara geçişleri trafiğe kapattı. GESTAŞ’a bağlı küçük ve eski arabalı vapurları, dolmuş usulü sefer yapmalarına karşın kuyruklar bir türlü azaltılamadı.

Kent içi araç trafiği kilitlenince, vatandaşlar da sorunun çözüme kavuşturulması için bir yetkili aradı. Yurttaşlar, arabalı vapur iskelesinin en kısa sürede kent içersinden çıkartılıp kent dışından yeni bir güzergâh düzenlenmesini istedi. Bu arada önceki yıllarda, dönemin GESTAŞ Genel Müdürü ile dönemin Valisi benzer bir proje hazırlamış fakat bazı çıkar grupları, bu projenin hayata geçmesine engel olmuşlardı.

Çanakkale halkı ve tatilciler, araç kuyruğuna her geçen gün biraz daha kuyruklar uzatılarak alıştırılmaya çalışılıyor. Yurttaşlar, yetkililerin duyarlı olmasını beklerken, araç kuyruğu çilesini yeni valinin çözmesini umutla bekliyor.

Öte yandan kentimize yeni atanan ve bayramın bitmesini dahi beklemeden göreve başlayan Vali Orhan Tavlı, ilk iş olarak kent içindeki ve bazı ilçelerdeki trafik sorununa el attı. Öğrenilen bilgiye göre; Vali Tavlı, trafik kuyruğunun yerel halkı rahatsız etmemesi için GESTAŞ Genel Müdürü’nün, görevinin başında durarak çözüm bulunması için Çanakkale’ye dönmesini istedi. (Güngör Yıldız)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif