Anasayfa / Güncel / İki kardeşin yolu kentimizde kesişti

İki kardeşin yolu kentimizde kesişti

vali-tavli kaymakam-tavli

Hamza Erkal’ın yerine dün gece çıkan kararname ile atanan yeni Valimiz Orhan Tavlı, kentimize hiç de yabancı değil. Yeni Valimizin kardeşi İsmail Ayhan Tavlı da önceki yıllarda Lapseki’de kaymakamlık görevinde bulunmuştu.

İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı, görevinden Çanakkale Valisi olarak kararnameye giren yeni Valimiz Orhan Tavlı, daha önceki yıllarda da Erzurum ili Ilıca İlçesinde de Kaymakamlık görevinde bulunmuştu. 1995-98 yılları arasında bu ilçede görev yapan yeni Valimizin hizmet anlayışında çok çalışkan ve hatırnaz olduğu belirtildi.

15 Temmuz olaylarının ardından biraz daha siyasi olarak öne çıkan Hamza Erkal’ın merkeze alınması ise beklenen bir atama olarak ileri sürüldü. Başta GESTAŞ olmak üzere bazı kurumlarda beklenen sıçrama ve hizmet akışındaki aksaklıklar ile bazı olayların ve üst düzey çekişmelerin bu tayinde etkili olduğu öğrenildi. (Güngör Yıldız)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Görme Engelli Öğrencilere Ziyaret Hediyesi

Görme Engelli Öğrencilere Ziyaret Hediyesi Gelibolu Belediyesi’ni okul müdürleri, öğretmenleri ve velileri nezaretinde ziyaret eden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.