Anasayfa / Manşet / Unutturmayacaklar

Unutturmayacaklar

15 Temmuz’da FETÖ tarafından gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimi ile ilgili olarak AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı tarafından 10 Eylül – 2 Ekim 2016 tarihleri arası bir dizi etkinliğe imza atılacak.

İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada Çanakkale iskele meydanında start verilecek etkinliklere Kepez, Bayramiç, Yenice, Ayvacık, Lâpseki, Bozcaada, Ezine, Gelibolu, Biga, Eceabat, Çan, Gökçeada, Küçükkuyu noktaları ile devam edilecek. Programlarda Darbe Girişimi ile ilgili Söyleşiler, Fotoğraf Sergisi, Belgesel Gösterimi, Slayt Gösterimi, Kahramanlık Türküleri ve Kasidelerden oluşan programlar ve Demokrasi Akademisi Mezuniyet Belgesi dağıtımı gerçekleştirilecek. Etkinlikler saat 21.00 itibari ile meydanlarda düzenlenecek.

Etkinlik ile ilgili açıklama yapan İl Başkanı Karadağ, “15 Temmuzda alçak ve hain Fethullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimini bu milletin asla unutmayacağını ifade ederek; ‘241 Şehidimizin emaneti üzerimizdedir. Eğer o gün bu millet tankın, topun, tüfeğin önüne iman dolu göğsünü koymasaydı bugün hiçbirimiz bu şartlarda yaşıyor olmayacaktık. O yüzden 15 Temmuz Gecesi aziz milletimiz tarafından ortaya koyulan kahramanlık destanını unutturmamak amacıyla böyle bir etkinlik yapmaya karar verdik. Programda emeği geçen başta Çanakkale Valiliğimiz olmak üzere Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne, GESTAŞ Deniz Ulaşım A.Ş’ye, Lâpseki Belediye Başkanlığına, Çan Belediye Başkanlığına, Bayramiç Belediye Başkanlığına, Ezine Belediye Başkanlığına, Ayvacık Belediye Başkanlığına, Eceabat Belediye Başkanlığına, Yenice Belediye Başkanlığına ve Etkinlik ekibine Katkılarından dolayı şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum ve etkinliğimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Çanakkale’de Tarihi Uyarı

Çanakkale’de Tarihi Uyarı ‘Anayasa Değişikliği’ni tartışmak üzere kentimize gelen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Prof. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.