Anasayfa / Kent Yaşamı / Sezona mavi bayraklı kapanış

Sezona mavi bayraklı kapanış

1

Sezona sayılı plajlar arasında girmeyi başarıp mavi bayrak çekerek başlayan Yeni Koron ‘Barış Plajı’ sezonun sona ermesi nedeniyle Çanakkale Temizlik İşleri Müdürü Aysun Kavcar ve Turçev Kuzey Ege İlleri Koordinatörü Doğan Karataş’ın katılımı ile mavi bayrak indirildi.

Gelecek yıl yeni sezonda mavi bayrağın uluslararası şartlarına uygun temiz bir plaj için bayrağın indirildiğini belirten Karataş, şunları söyledi: “Mavi Bayrak kriterleri bir plajda 12 ay boyunca uygulanan kriterler değildir. Türkiye’de her bölgenin, her denizin sezon uzunluğu farklıdır. Çanakkale Merkezinde bulunan bu Barış Plajı’nın sezon süresi de normal şartlarda 31 Ağustos’ta bitiyor. 31 Ağustos’ta resmi olarak bitiyor olabilir, ancak şu denebilir, ‘Sezon bitse de biz bu hizmeti uzatmak istiyoruz, biz bu hizmeti 12 ay boyunca da vermek istiyoruz’ denebilir. Ama bu mecburi bir şey değil. Bunu karıştırmamak lazım. Biz belediye ile bir konuşma yaptık. Bayram öncesi, bugün personeli ile yerel halkı ile plaja inelim, bir eğitim çalışması, bir temizlik çalışması yapalım.”

TEMİZ BİR BİÇİMDE HALKA EMANET

“Sloganımız da şu oldu, ‘Mavi Bayraklı Plajımızı sezonun kapanması ile birlikte halkımıza tertemiz teslim ediyoruz. Bundan sonrasını temiz bir biçimde size emanet ediyoruz’. Neden böyle söylüyoruz? Buradaki günlük hizmetler, temizlik anlamı ile değil, ama Mavi Bayrak hizmetleri. Temizlik hizmetleri hiçbir zaman bitmez, ama Mavi Bayrak hizmetleri, mesela cankurtaran hizmeti doğal olarak bitecektir. Şu andaki amacız, bugün burada bu temizliği yapacağız ve halkımıza tertemiz, sezonu kapatmış bir Mavi Bayrak plajı teslim edeceğiz ve diyeceğiz ki, ‘Mavi Bayrak’ımız ile birlikte tekrar yeni sezonda başlamak üzere görüşeceğiz’ diyerek sezonu bitiriyoruz.” (Eren Aşnaz)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif