Anasayfa / Manşet / MYK öncesi PKK değerlendirmesi

MYK öncesi PKK değerlendirmesi

1

AK Parti MYK toplantısı öncesinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, HDP’nin gözünde ne Kürtlerin ne kendi seçmeninin hiçbirinin değerinin olduğunu ifade etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, HDP’nin siyasi bir organizasyon değil, terör örgütünün parçası gibi hareket ettiğini belirterek, “Terör örgütü onca saldırı, onca canlı bomba eylemi düzenlerken hiçbirinde sesini çıkarmayan HDP, Apo ile görüşebilmek için açlık grevinde. HDP’nin gözünde ne Kürtlerin ne kendi seçmeninin, hiçbirinin değeri yok.” dedi.

“HDP’NİN DEĞİL DE SANKİ PKK’NIN EŞBAŞKANI”

Turan, AK Parti MYK toplantısı öncesinde gündemi değerlendirdi. HDP’nin bugüne kadar kendisine tanınan bütün fırsatları fırlatıp bir kenara attığını belirten Turan, “HDP, siyasi bir organizasyon değil de adeta terör örgütünün bir parçası gibi hareket etti. Siyasi ortamı normalleştirip, terörün tasfiyesi noktasında bir fayda sağlayabilecekken, terörün Meclis’teki sözcüsü oldu. PKK’nın her türlü cinayetine gerekçeler üretti, siyaset zeminini ortadan kaldırdı.” değerlendirmesinde bulundu.

Turan, HDP’nin, bugün bile yine beden üzerinden siyaset yaptığını kaydederek, insanları hayata döndürmek yerine, insanların canına kıyacak bir siyaset yaptığını söyledi. Siyasetin, insanı yaşatmak üzerine yapıldığını vurgulayan Turan, şöyle konuştu:

“HDP ise insan öldürmek üzerine siyaset yapıyor. 6-8 Ekim olaylarında HDP Eş Başkanı’nın çağrısı üzerine sokaklara inenler, çok sayıda insanın ölümüne neden oldu. HDP’nin Eşbaşkanı değil de sanki PKK’nın Eşbaşkanı. Terör örgütü onca saldırı, onca canlı bomba eylemi düzenlerken hiçbirinde sesini çıkarmayan HDP, Apo’yla görüşebilmek için açlık grevinde. Çok net anlaşılıyor ki HDP’nin gözünde ne Kürtlerin ne kendi seçmeninin, hiçbirinin değeri yok.”

“FETÖ VE PKK ADETA BİR ELMANIN İKİ YARISI”

Turan, açığa alınan öğretmenler konusunu da değerlendirirken, terör örgütü mensuplarının kamuda yer almasının ne tür belalar yarattığını 15 Temmuz’da gördüklerine dikkati çekti.

FETÖ’nün kamudaki yapılanmasıyla uğraşırken, PKK’yı da atlamamak gerektiğine dikkati çeken Turan, şunları kaydetti:

“15 Temmuz sonrasında şunu gördük; başarısız FETÖ darbe girişiminin ardından birileri düğmeye bastı ve PKK devreye girdi. FETÖ ve PKK adeta bir elmanın iki yarısı… Konuşmalarına bakıyorsunuz ciddi bir uyum var. İsimlerini yer değiştirseniz sırıtmayacak haldeler; Fetullah Demirtaş, Selahattin Gülen. Daha evvel okullarda eleman toplayarak dağa militan gönderen öğretmenler olduğunu duyuyorduk. Eğer bir öğretmen, öğrencilerine PKK propagandası yapıyorsa bu suçtur ve bu öğretmenin kamuda yeri olamaz. Açığa alınan öğretmenlerle ilgili idare, gerekli soruşturmayı yapacak, daha sonra bu isimlerden terör örgütü bağlantısı tespit edilenler meslekten ihraç edilecek. Tespit edilen, bağlantısı yoksa görevine devam edecek. Hem FETÖ ile hem de PKK ile her alanda amansız mücadelemiz sürecek.” (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif