Anasayfa / Manşet / “Çanakkale’de CHP bayrağı hep dalgalanacaktır”

“Çanakkale’de CHP bayrağı hep dalgalanacaktır”

1

Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl ve Merkez İlçe örgütü yöneticileri ve üyeleri, kuruluşlarının 93. Yıldönümü dolayısı ile Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenledi. İl Başkanı Nejat Önder, burada yaptığı konuşmada şu açıklamalara yer verdi: “CHP için Çanakkale, Çanakkale için CHP önemlidir. Çanakkale çelikten bir kaledir ve CHP için bir manevi kaledir. Bunun için diğer partiler kusura bakmasın Çanakkale’de CHP bayrağı hep dalgalanacaktır. Bu bizim talebimizden öte tarihin bize yüklediği bir emirdir.”

Gerçekleştirilen törene, CHP Milletvekili Bülent Öz, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl ve Merkez İlçe Başkanları Nejat Önder ve Celal Karakaş, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan ile CHP yöneticileri ve üyelerin katılım gösterdiler. Çelenk Bırakma törenin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrası bir konuşmasını yapan İl Başkanı Önder, Çanakkale, CHP için çelikten bir kaledir vurgusu yaparak; “Diğer partiler kusura bakmasın Çanakkale’de CHP bayrağı hep dalgalanacaktır” dedi.

Önder partisinin 93 kuruluş yıldönümü dolayısı ile yaptığı konuşmada şunları söyledi:

93 YIL ÖNCE ATILAN TOHUM BUGÜN ÇINAR OLDU

“93 yıl önce kan ve ateş cehenneminin ortasından bu topraklara bir tohum atıldı. Tohum, bağımsızlık aşkıyla sulandı. Cumhuriyetle ve devrimlerle büyüdü. Nice fırtınalara, kara kışa, eğilmeden bükülmeden direndi. Ulu çınarımız bugün 93 yaşına erişti. Nice yıllara erişmesi dileğiyle başta kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Cumhuriyet Halk Partililere şükranlarımızı sunuyorum.

BİR ÖLÜYOR, BİN DİRİLİYORUZ

Uğur Mumcu’nun ifade ettiği gibi ‘küllerinden her zaman onun gibiler, onu aşacaklar doğacaktır.’ Onun için CHP’liler olarak, kalpaksız Kuva-yi Milliyeciler ve Mustafa Kemal’in Askerleri olarak, ısrarla Cumhuriyet Neferleri olarak, kimimiz cephede, kimimiz Gezi’de, kimimiz suikasta, bazen karlı Ankara sokaklarında bir bombayla, bazen Madımak Oteli’nde yangınla, bazen idam sehpalarında adanmışlıkla, az ölüp pek çok oluyoruz, bir ölüyoruz ama inadına binlerce, milyonlarca kez doğuyoruz. CHP bir toplum buluşmasıdır. Çünkü temeli işgal altındaki bir ülkeyi koruyan müdafa-i hukuk derneklerine ve onların birleşmesine dayanır. CHP kirli ve gizli koalisyonların değil, Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukukun partisidir. CHP, tüketişin ve yok oluşun partisi değil, kuruluşun ve kurtuluşun partisidir. CHP gericiliğin ve teslimiyetin partisi değil, devrimlerin ve direnişin partisidir.

ÇANAKKALE’DE CHP BAYRAĞI HEP DALGALANACAK

Bugün işte böyle güçlü bir partinin Türkiye’nin 81 ilinde kuruluş yıldönümü kutlanıyor. Ama bana göre bu kutlamaların en anlamlı yeri Çanakkale’dir. Çünkü Çanakkale, Cumhuriyet’in önsözüdür. Çünkü Çanakkale, CHP Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum yeridir. Çünkü Çanakkale’den çıkan yol Samsun’a götürür. Çanakkale’den yükselen ruh Havza ve Amasya’da direnişe çağırır. Çanakkale’deki birlik ve beraberlik ruhu Erzurum ve Sivas’da kongre toplatır, Meclis açtırır, ülkeyi kurtarır ve nihayet Cumhuriyet Halk Partisini ve Cumhuriyeti kurdurur. Bu sebeple CHP için Çanakkale, Çanakkale için CHP önemlidir. Çanakkale çelikten bir kaledir ve CHP için bir manevi kaledir. Bunun için diğer partiler kusura bakmasın Çanakkale’de CHP bayrağı hep dalgalanacaktır. Bu bizim talebimizden öte tarihin bize yüklediği bir emirdir. Bu sebeple Çanakkale ruhuyla, milli mücadele ruhuyla, Kuvayi milliye ruhuyla, istiklal savaşı ruhuyla daha çok çalışacağız. (Eren Aşnaz)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif