Anasayfa / Manşet / Belediyespor sezona hazır

Belediyespor sezona hazır

1

Çanakkale Belediyespor 2016-2017 sezon açılışı, Çanakkale Belediyesi Spor Merkezi’nde düzenlenen gece ile gerçekleştirildi. Düzenlenen açılışta Türkiye’de ve Avrupa da derece alan sporculara ödülleri takdim edildi.

Çanakkale Belediyesi Spor Merkezi’nde düzenlenen geceye CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyespor Başkanı İsmet Güneşhan, Belediye Meclis Üyeleri, sporcular, teknik heyet, sponsorlar ve davetliler katıldı.

Gecede açılış konuşmasını gerçekleştiren Çanakkale Belediyespor Başkanı İsmet Güneşhan; “Kulübümüz 29 yıldan beri kentimizde sporun gelişmesi, yaygınlaşması, gençlerimizin sağlıklı koşullar altında spor yapabilmesi için yoğun bir çaba içerisinde. Çanakkale hepimizin de bildiği gibi dünyanın en güzel kentlerinden biri olmak ile birlikte, ülkemizin yaşanabilir en iyi kentlerinin de başında gelmektedir. Biz de spor alanında dünyanın en önemli kentlerinden biri olması için üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Biz Çanakkale Belediyespor yönetimi olarak barışın ve aşkların kenti Çanakkale’yi aynı zamanda sporun kenti yapmayı da arzu ediyoruz. Çünkü artık spor günümüz dünyasında en önemli tanıtım, iletişim ve etkileşim araçlarından biri olarak kullanılmaktadır. Birçok ülke ve kentte dünyadaki çok önemli organizasyonları kendi ülkeleri veya kentlerine alabilmek için çok büyük çabalar sarf etmekte, çok büyük lobiler oluşturmakta, bu iş için çok ciddi ekonomik kaynak aktarmaktadırlar. Örneğin 2020 yılında yapılacak olan olimpiyatların İstanbul’a alınması ile ilgili ülkemiz yoğun bir lobi çalışması içerisine girmiş, ciddi harcamalar yapmış, ancak Tokyo’ya yenilmişti. Sadece ülkeler ve kentler sporu kullanmıyorlar. Aynı zamanda şirketler de kendi marka değerlerini yükseltmek için çok ciddi yarışmalar yapıyorlar. Biz Çanakkale’de şunu gördük, gençlerimize olanaklar sağlandığı zaman, fırsatlar sağlandığı zaman son derece başarılı olmaktadırlar. Eskiden bu başarılar sadece ulusal düzeyde oluyordu. Ama yakın zamanda gördük ki, gençlerimiz artık Avrupa Şampiyonu olma başarısını göstermektedirler. En yakın zamanda sporcularımız tekvando da, güreşte, atletizmde Avrupa Şampiyonu oldular. Yine yüzmede, jimnastikte Türkiye’de çeşitli dereceler almış, şampiyonluklar almış olan Çanakkaleli sporcularımız ortaya çıkmaktadır. Bu şunu gösteriyor, Çanakkale’deki çocuklara fırsat verilmesi lazım. Fırsat verildiği zaman bizlere neleri yapabileceklerini en iyi şekilde göstermiş bulunmaktadırlar” diyerek konuşmasını gerçekleştirdi.

HALKA SPOR İMKÂNI SUNMAK BELEDİYENİN ASLİ GÖREVİ

Güneşhan’ın ardından konuşan Belediye Başkanı Gökhan ise şunları söyledi: “Çanakkale Belediyespor, 1987 yılında dönemin Belediye Başkanı rahmetli Orhan Uğur tarafından kuruldu ve o günden bugüne de tüm yöneticiler başarı ile götürmeye devam ettiler. Tabi imkânlar çoğalınca, salonlar, yüzme havuzları, diğer spor yapma olanakları çoğaldıkça özellikle gençlerin spor yapma arzuları, ailelerin çocuklarına spor yaptırma arzuları geliştikçe biz de onların bu taleplerine uygun imkânları tanımaya, tabiatı ile devlette aynı şekilde imkânları tanımak için yatırımları yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Halkın spor yapma imkânını tanımak belediyelerin asli görevlerinden bir tanesidir. Çünkü sağlıklı toplum, sağlıklı insan bir kentte onlara bu fırsatı tanımak, sağlıklı bir yapıya kavuşmalarını sağlamak bizlerin imkânlarımız dâhilinde görevlerimizdendir. Bu gün 13 farklı branşta bin 817 tane lisanslı sporcumuz var. Dağcılıktan tutun, tenisinden yüzmesine kadar ve bunlar böyle bir kentte başarı sonuçlar da alıyorlar. Bunları gören, duyan gençler de daha heveslenerek imkân buldukça spor yapma fırsatlarını değerlendireceklerdir”

ARTAN SPOR ETKİNLİKLERİ

“Ben tabiatı ile burada bu spor dallarındaki lisanslı sporcuların ötesinde, lisansların da spor yapabilmeleri açısından, sade vatandaşların da, çocukların da spor faaliyetlerini sürdürebilmeleri için bir Sağlıklı Yaşam Parkı projemiz var, Esenler Mahallesi’nde. Burada farklı spor alanları yaratıyoruz. Bunların başında Sentetik buz pisti, kaykay platformu ve yine tenis kortu, engelliler için spor alanları olacak. Bir de kapalı bir mekânı var. Orada da fitness gibi spor yapabilme olanakları olacak. Yürüyüş parkuru da var. Dolayısı ile burada yeni bir alan yaratılmış olacak. Geriye baktığımızda sporun gelişmesi için hep mücadele ettik. İmkânları yaratmaya çalıştık. Şu an içerisinde bulunduğumuz mekân ve karşıdaki mekân başka kurumlara aitti. Burası Telekom’a ait bir alandı. Burayı satıyorlardı ve satın aldık o zaman. Arkadaki bir alanı da satıyorlardı, onu da satın aldık. Onu kat karşılığı verdik ve burayı yaptırdık. İşte, arkada kapalı spor salonu var, yüzme havuzu var, tesisi var, yatakhanesi var. Sporcularımız burada kalıyor. Karşıda yine atıl kalan bir alan vardı ve onu vakıftan Belediyespor olarak kiraladık. Oranın bir kısmını yelkencilere verdik, orda yelken yapmaya devam ediyorlar. Sörf sporu ile ilgili arkadaşlara imkân tanıdık. Dolayısı ile şu anda orada 2 tane sualtı kulübü, 2 tane yelken kulübü ve bir tanede sörf kulübü bulunmakta. Bu kentte baya bir spor yapma alanı hem belediye tarafından, hem Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Yine kapalı spor salonu yapılma projesi var. Özellikle Güzelyalı’da Gençlik Merkezinin orada büyük bir projeyi Gençlik Spor Müdürlüğü yapacak. Dolayısı ile gençlerin ve insanlarımızın spor yapabilmeleri için elimizden geleni ardımıza koymuyoruz. Sadece Belediyespor’a değil, başka amatör spor kulüplerine de destek olmaya çalışıyoruz”

SPORCULAR TANITILDI

Konuşmaların ardından Başkan Gökhan, Çanakkale Belediyespor’un kurucuları arasında yer alan Çanakkale Belediyesi Eski Başkanı Orhan Uğur’un eşi Mahinur Uğur’a plaket taktim etti. Gecede farklı spor dallarında başarı gösteren Çanakkale Belediyespor sporcularına ödül verilmesinin ardından, “Boğazın Sultanları” olarak bilinen Çanakkale Belediyespor Bayan Voleybol Takımı oyuncuları ve teknik ekip katılımcılara tanıtıldı. Gece Çanakkale Bayan Voleybol Takımı ile toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu. (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Diplomatik Misafir” Star Morre

“Diplomatik Misafir” Star Morre İngiliz Büyükelçi Richard Moore’un, engelli eşinin köpeği için çıkarılan “diplomatik misafir” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif