Anasayfa / Siyaset / Balkan’dan ihraç açıklaması

Balkan’dan ihraç açıklaması

ismet-balkan

            Çanakkale MHP Eski İl Başkanı İsmet Balkan, mevcut İl Başkanı Hakan Pınar’ın eylül ayı başında yaptığı açıklama ile ilgili basın açıklaması yayımladı.

 Balkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Geçen hafta mevcut Çanakkale Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanının, yaptığı basın açıklamasında şahsımı ve partimize fedakarca hizmet etmiş 5 arkadaşımızı İhraç talebi ile ve yine yıllarca birlikte partimize hizmet etmiş olduğum 2 dava arkadaşıma uyarı cezası amaçlı disipline sevk edildiğini ifade etmiş ve bizler de bu durumu basından öğrenmiştik.

Disiplin bir partinin daha iyi yönetilmesi ve partiye zarar veren üyelerinin tüzüğüne aykırı hareket etmeleri halinde işletilmesi gereken önemli bir parti teşkilat koludur. Mevcut İl Başkanının basın açıklaması sonucu kamuoyunda şahsım  ve arkadaşlarım hakkında birçok yorum yapıldığını izlemekteyim, şahsımın ve değerli dava insanlarının fütursuzca karalanmalarına ve itibarsızlaştırılmasına müsaade edilmemelidir.

Bizi tanıyan, seven ve destekleyen vatandaşlarımızın yaptıkları olumlu yorumlara çok teşekkür ederim. Fakat Mevcut İl Başkanının yapmış olduğu suçlama sonucu, bizleri yakinen tanımayan birçok vatandaşımızın kafasında, hakkımızda soru işaretleri  oluştuğu görülmektedir. Şahsımı ve inanıyorum ki diğer arkadaşlarımı da derinden üzen bu durum karşısında, basınımızın aracılığı ile ön açıklama yapma gereği duydum…

DAVA ANLAYIŞINA TERS DÜŞMEDİM

Henüz ne ile suçlandığımızı öğrenememiş olmama rağmen, Uzun yıllar Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarında üst düzey yöneticilik yapmış olmamdan dolayı hakim olduğum, Milliyetçi Hareket Partisi tüzüğünü inceledim.

Çok net olarak kamuoyuna şunu ifade etmek istiyorum. Milliyetçi Hareket Partisinin 47 Yıllık dava anlayışına hiç bir şekilde ters düşen bir hareket veya tavır ortaya koymadım ve koymayacağım. Nasıl bir insan, ailesi tarafından yetiştirilir, yarınlara hazırlanır ve olgunlaştıktan sonra da, o insan ailesini korur kollar, ihanet etmeden o ailenin yarınlara ulaşmasını sağlamak için, her şeyini ortaya koyarsa, ben de mensubu bulunduğum, Milliyetçi Hareket Partisine aldığım Ülkücü terbiye ile hizmet ettim ve etmeye devam edeceğim.

Siyaset insan kazanma sanatıdır, Ülkemiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından, Şehitlerimizin ve gazilerimizin verdikleri mücadele sonucu Demokratik yönetim anlayışı ile Türkiye Cumhuriyeti olarak kurulmuş ve her zaman bu anlayışa sadık kalan bizlere emanet edilmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da, Ülkümüze hizmet etmeye devam edeceğiz. Mensubu bulunduğum parti yöneticilerinin, şahsımıza yaklaşımları bizleri derinden üzmüş fakat aynı zamanda, geçmişte yapılan hataları net olarak ortaya koymuştur.”  (Haber Merkezi)

 

 

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Tabiat Turizmi Çalıştayı yapıldı

Tabiat Turizmi Çalıştayı yapıldı “Çanakkale’nin Tabiat Turizmi Potansiyeli Paneli” İl Özel İdare Binası Toplantı Salonunda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.