Anasayfa / Güncel / Yeni gözde gram altın

Yeni gözde gram altın

3

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü ’nün verilerine göre çeyrek altın üretiminin, bu yılbaşından Ağustos ayına kadar geçen sürede geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon 693 bin 970 adet azalarak 3 milyon 229 bin 950 adet olarak gerçekleştiği tespit edildi.

Geçen yıl Ocak-Ağustos arası üretilen çeyrek altın miktarının ise 4 milyon 923 bin 920 adet olduğu belirlendi.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ÇEYREĞİ VURDU

Çeyrek altın üretiminde en büyük düşüşün, her yıl altın fiyatlarının rekor üstüne rekor kırdığı Temmuz ayında gerçekleştiği görüldü. Geçen yıl  Temmuz ayında üretilen 1 milyon 869 bin 40 adet çeyrek altına karşı bu yılın aynı ayında yüzde 80.3’lük düşüşle 367 bin 220 adet çeyrek altın üretildiği tespit edildi. Bu düşüşte bu yıl  Ramazan Bayramı’nın yaz dönemine denk gelmesi ve 15 Temmuz’daki darbe girişimi nedeniyle düğünlerin ertelenmesinin de etkili olduğu saptandı.

VATANDAŞIN TERCİHİ GRAM ALTIN

Bu yıl düğün sezonunda vatandaşların çeyrek altın yerine daha çok gram altına yöneldiği görülürken, bu tercihte bir hayli yükselen çeyrek altın fiyatlarının etkili olduğu belirlendi.

ÇEYREK ALTINLAR MEDYANIN GÜNDEMİNDE

Medya Takip Ajansı Interpress’in üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan incelemesine göre, yılbaşından bu yana yazılı basında çeyrek altın ile ilgili 5 bin 648 haber çıkarken, aynı dönemde gram altın ile ilgili ise yazılı basına 3 bin 209 haber yansıdığı tespit edildi. (Interpress)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif