Anasayfa / Manşet / Şehit Eriç’in adı caddede yaşatılacak

Şehit Eriç’in adı caddede yaşatılacak

4

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda düzenlenen, şehitleri anma yürüyüşünde Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’nun sözünü verdiği isim değişikliği, önceki gün Belediye Meclisinden geçti.

Meclis toplantısında, oy birliğiyle alınan karar ile birlikte, görev yaptığı Cizre’de, 26 Ağustos tarihinde hain terör saldırısında şehit olan, Şehit Polis Memuru Halil İbrahim Eriç’in adı doğup büyüdüğü caddede yaşatılacak. Şehidin ailesinin de halen ikamet ettiği, eski adıyla Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi olarak bilinen caddenin ismi, Şehit Halil İbrahim Eriç olarak değiştirildi.

MAREŞAL FEVZİ ÇAKMAK BAŞKA CADDEYE VERİLDİ

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu; “Ülke olarak, millet olarak, 15 Temmuz darbe girişimiyle birlikte, yakın tarihimizin en zor zamanlarını yaşıyoruz. Ne üzücü ki, neredeyse her gün bir şehit haberi alıyoruz. Yine yakın zamanda Cizre’de hain terör saldırısı sonucu Çanlı kardeşimiz Halil İbrahim Eriç şehitlik mertebesine ulaştı. Bir anne-baba için çok zor olsa da evladını kaybetmek, yine biliyor ve inanıyoruz ki peygamberlikten sonra gelen en yüksek makamdır, şehitlik. Rabbim şefaatlerine nail eylesin. Elbette Çan Belediyesi olarak biz de şehidimizin ailesine bir nebze olsun vefa borcumuzu ödemek ve aynı zaman da şehidimizin adının Çan’da var olmasını, yaşamasını istedik. Bu sebeple yapılan ilk meclis toplantısında, oybirliği ile alınan kararın ardından, şehidimizin doğup büyüdüğü ve halen ailesinin de ikamet ettiği caddeye Şehit Halil İbrahim Eriç ismini verdik. Aziz şehitlerimize borcumuzu asla ödeyemeyiz, ancak onları unutmayacağız, unutturmayacağız.” dedi. (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Diplomatik Misafir” Star Morre

“Diplomatik Misafir” Star Morre İngiliz Büyükelçi Richard Moore’un, engelli eşinin köpeği için çıkarılan “diplomatik misafir” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif