Anasayfa / Manşet / Güvenilir ellerden sağlıklı yemekler

Güvenilir ellerden sağlıklı yemekler

Çanakkale’deki özel yurt öğrencilerine kaliteli ve hijyenik yemek hizmeti vermek amacı ile yemek ve ürün tanıtımı yapıldı. Kale Gıda ve Unilever Food Solutions otaklığında gerçekleştirilen tanıtım, dün Çanak Otel’de gerçekleştirildi.

Kale Gıda ve Unilever Food Solutions şirketleri tarafından çeşitli özel yurtlardan yaklaşık 80 öğrenciye yapılan tanıtım yemekleri İda ve Leda markaları ürünler ile Unilever Food Solutions şefleri tarafından hazırlandı. Çanak Otel’de gerçekleştirilen yemeklerinin ve markalarının tanıtımı ile öğrencilere hijyenik ve kaliteli yemek hizmeti vermek olduğunu açıklayan Unilever Food Solutions Çanakkale-Balıkesir Bölge Sorumlusu Şerif Aktürk yapılan tanıtım etkinliği ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Çanakkale’de bulunan özel öğrenci yurtlarına Unilever Food Solutions, Kale Gıda olarak bir araya gelerek, onlara hem öğrencilere daha lezzetli ve kaliteli yemekleri sunabilmeleri ve bunu yaparken de maliyetlerini aşağıya indirebilecekleri bir çalışma ve menü planları hazırladık. Burada bunların tanıtımını yapacağız ve özel tanıtımını gerçekleştireceğiz bugüne özel. Günün sonundaki amacımız sektördeki bu maliyet baskısından dolayı işletmelerin kalitesiz, gıda güvenliği olmayan yemekler üretirken, biz burada Unilever Food Solutions olarak müdahale edip, güvenilir eller projesi ile daha kaliteli ve daha sağlıklı yemekler üretmelerinin sağlayacağız. Bunu yaparken de işletmecilerin maliyetlerini mümkün mertebe aşağıya çekerek bunları öğrencilere sunmalarını sağlayacağız”

 GÜVENİLİR ELLER PROJESİ

“Mutfaklarda çalışan şefler kalifiye derecelerine göre kimisi hijyene, temizlik kurallarına uymadan çalışabiliyorlar. Bu bizim sağlığımızı etkiliyor. Gıda zehirlenmeleri gibi şeylere yol açıyor. Biz dışarıda yediğimiz yemeklerde kendimizi güvenilir ellere bırakabilmek için, yani yediğimiz yemeğin gerçekten hijyen kurallarına uyulmuş, kaliteli ham maddeden üretilmiş gibi detaylara dikkat edilip üretilmesi için Güvenilir Eller adıyla bir proje başlattık. Ürünlerin üzerlerine şifreler yerleştirdik. Şefler internetten bu şifrelerle Unilever’in sitesine girip, kayıt oluşturup bu eğitimi alıyor. Unilever de bunlara Türkiye’de geçerliği olan Gıda Güvenliği aracılığıyla da onlara ücretsiz sertifikalarını gönderiyor. Bu şekilde de ustalarımızı bilinçlendirip,  sektörde artı bir katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu gün bunu da işletmecilerle paylaşıp, onların da destek vermelerini sağlayacağız”

(Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif